We wtorek, 28 marca, przemyscy policjanci przeprowadzali akcję „Bezpieczny pieszy”. To cykliczne działanie, które prowadzi do reagowania na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych oraz pieszych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.
Mundurowi ujawnili 21 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 6 wykroczeń ze strony pieszych.
Wśród nich były m.in.: nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, przekroczenie prędkości w rejonie przejścia, wyprzedzanie na przejściach lub bezpośrednio przed nimi, przemieszczanie się pieszych nieprawidłową stroną drogi, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieposiadanie elementów odblaskowych oraz korzystania z telefonów podczas przechodzenie przez pasy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze