Reklama

Akcja „Pieszy”w Jarosławiu!

10/02/2015 14:35

10 lutego policjanci prowadzili działanie nakierowane głównie na wykroczenia popełnianie przez pieszych. Patrole zwracały szczególną uwagę na przechodzenie w miejscach niedozwolonych i poruszanie się niewłaściwą stroną drogi.

Piesi są nieuchronnymi uczestnikami ruchu drogowego. Według prawa pieszy jest zobowiązany korzystać z chodnika, jeżeli go nie ma to z pobocza. Ważną zasadą jest, aby poruszać się po lewej stronie drogi. Należy zachować szczególną ostrożność w momencie przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych przejściach dla pieszych. Przechodzenie jezdni poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Policjanci będą zwracać także uwagę na pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, czy posiadają odblaski. Brak ich będzie groził mandatem od  20 do 500 zł. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama