W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie akcji „Rodacy – Bohaterom. Podkarpacka paczka dla Kombatanta. Boże Narodzenie 2025”. Wzięli w niej udział żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Zorganizowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu „Wdzięczni Bohaterom – świąteczne wsparcie”. Akcja skierowana jest do bohaterów naszej wolności. Są to przede wszystkim żołnierze Armii Krajowej, WIN-u, Sybiracy, osoby represjonowane, ale też nie zapomniano o kilku wdowach po zmarłych bohaterach.
W uroczystym podsumowaniu akcji wzięli udział przedstawiciele 20. Przemyskiej BOT, której żołnierze z 201., 202., 203. batalionu obrony pogranicza oraz batalionu logistycznego, pomogli w dystrybucji ok. 90 paczek w rejonie działania przemyskiej brygady OT. Pomoc w tym szlachetnym dziele, to wyraz szacunku w stosunku do żołnierzy Armii Krajowej i Podziemia Niepodległościowego, których tradycje dziedziczą Wojska Obrony Terytorialnej.
– Udział żołnierzy w akcji „Paczka dla Bohatera” stanowi wyraz społecznej odpowiedzialności polskich sił zbrojnych. Potwierdza, że służba wojskowa to nie tylko realizacja zadań obronnych, lecz także troska o dziedzictwo narodowe i pamięć historyczną. Współpraca ze Stowarzyszeniem Odra – Niemen po raz kolejny pokazała, jak istotne znaczenie ma zaangażowanie środowisk mundurowych w inicjatywy charakterze patriotycznym i pomocowym, tym bardziej, że celem inicjatywy jest wsparcie kombatantów, weteranów oraz osób represjonowanych, a także okazanie im pamięci, wdzięczności i szacunku za ich służbę oraz poświęcenie dla ojczyzny
– podsumował oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze