Podczas kontroli drogowej w Żurawicy w ręce celników wpadł paser, który wiózł w samochodzie 2847 paczek papierosów i 11 litrów wódki bez akcyzy.
Funkcjonariusze celni z mobilnej grupy kontroli w minioną niedzielę, 29 listopada, prowadzili akurat rutynowe działania na drodze w Żurawicy, którą przejeżdżał samochód na śląskich numerach rejestracyjnych. Kiedy zatrzymali auto do kontroli, okazało się, że bagażnik wyładowany jest papierosami bez znaków skarbowych akcyzy, upchanymi w pokaźnych rozmiarów torby. Oprócz fajek celnicy znaleźli w nim również 11 litrów nielegalnej wódki. Idąc za ciosem, postanowili przeszukać także posesję zamieszkałego na Śląsku kierowcy. Tam ujawniono kolejne 3524 paczki papierosów. Z informacji udostępnionych przez Izbę Celną w Przemyślu wynika, że wartość rynkowa całej zatrzymanej kontrabandy to 82 tys. złotych. Wobec pasera wszczęto już postępowanie karne skarbowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze