Dobra pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym, dlatego Szkoła Podstawowa w Manasterzu postanowiła zorganizować dzieciom czas wolny, proponując wycieczkę rowerową do Radawy. Miejsce znalazło się też dla rodziców.
Przed wyjazdem nauczyciele przypomnieli o przepisach ruchu drogowego i o tym, jak należy się zachowywać podczas jazdy. Poinstruowano uczniów o obowiązku posiadania kasku i kamizelek odblaskowych. Nie zapomniano też o zabraniu ze sobą materiałów opatrunkowych.
Do zadań uczniów należało przygotowanie gier zręcznościowych i zabaw dostosowanych do wieku. Dzieci doskonale pamiętały, żeby zabrać ze sobą sportowy sprzęt. Wycieczka miała być formą aktywnego spędzenia weekendu. Zorganizowano m.in. slalomy z woreczkami i piłkami, przeciąganie liny, grę w piłkę nożną.

Jak się okazało, rodzice również mieli swoje zadania, które polegały na wytyczeniu trasy oraz przygotowaniu atrakcji kulinarnej dla małych sportowców.
Szkoła w Manasterzu od kilku lat bierze udział w akcji „WF z klasą”. Program jest inicjatywą Centrum Edukacji Narodowej, a finansuje go Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Ma na celu poprawę frekwencji na lekcjach wuefu, a także zainicjowanie zajęć pozalekcyjnych dla chętnych uczniów. W Manasterzu pomysł już od dwóch lat cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów, a chętnych do tego, by aktywnie spędzić pozalekcyjny czas nie brakuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze