Mijający weekend był udany nie tylko dla Anny Brzyskiej, która znakomicie spisała się w turnieju Europe TOP 10 we Francji, ale także dla grający w LOTTO Superliga w barwach KSTS Oxynet Jarosław Alana Kulczyckiego.
Podopieczny Kamila Dziukiewicza stanął na najniższym stopniu podium w 1. Grand Prix Polski Juniorów, który rozegrany został w Gliwicach. W zmaganiach grupowych, będących kwalifikacją do fazy pucharowej, Alan nie dał żadnych szans swoim rywalom, pokonując kolejno: Krzysztofa Michno 3:0 (3, 4, 9), Artura Słomkę 3:0 (2, 5, 7) i Adama Gbiorczyka 3:0 (3, 4, 3). Utalentowany 16-latek jak burza przeszedł także trzy etapy fazy pucharowej, rozgrywanej do czterech wygranych setów. Najpierw pokonał Patryka Żyworonka 4:0 (3, 3, 8, 10), potem Marcela Błaszczyka 4:0 (10, 10, 4, 3), by w ćwierćfinale pewnie pokonać Krystiana Kołodzieja 4:1 (9, 4, -8, 6, 6). Mecz półfinałowy był wisienką na torcie tego turnieju. Alan spotkał się w nim z także mający za sobą występy w LOTTO Superlidze, Michałem Gawlasem. Prowadził 2:0, ale ostatecznie przegrał 3:4 (12, 9, -3, -5, -5, 6, -12) i zajął 3. miejsce w imprezie.
W Gliwicach zaprezentowali się także inni przedstawiciele jarosławskiej szkoły tenisa stołowego: Dawid Jadam, Kinga Hawro i Natalia Maciałek z Kolpinga Jarosław. D. Jadam przegrał z Jakubem Nadolnym 0:3 i wygrał z Tomaszem Kałużą 3:1, K. Hawro przegrała z Wiktorią Serafin 0:3 i pokonała Emilię Bajer 3:0, a N. Maciałek uległa Katarzynie Rajkowskiej 0:3 i zwyciężyła Nikolę Skawińską 3:2. Te rezultaty nie pozwoliły im zagrać w turnieju głównym. Tam zagrała natomiast rozstawiona Jagoda Chwojko, uczennica jarosławskiej SMS. Podopieczna trenera Mateusza Czernika poniosła trzy porażki, co sprawiło, że walczyła o miejsca 49. – 64. Tam pokonała Paulinę Prędę 3:1 i zajęła lokatę w przedziale 49. – 56.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze