W sobotę, 13 kwietnia, kilka minut po czternastej na skwerku Wyszehradzkim, naprzeciw siedziby przemyskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, rozległ się głośny dźwięk syren.
– To była syrena alarmowa dla całej polskiej edukacji, która dzisiaj jest w opłakanym stanie. Wczoraj minął piąty dzień strajku nauczycieli. Piąty dzień udawania przez rząd, że nie widzi tego problemu i ogłaszania sukcesem tego, co nie jest od niego zależne. Od kilku dni na nauczycieli spływa fala hejtu i rozmaitych bzdur. Porażające jest to, że[paywall] wszystkie inwektywy i kłamstwa na ich temat wypisują ludzie, których kiedyś jakiś nauczyciel pisać nauczył – mówiła Anna Grad-Mizgała, liderka Rebeliantów Podkarpackich, organizatorów manifestacji poparcia dla strajkujących nauczycieli. Kilkaset osób biorących udział w manifestacji nagrodziło jej słowa brawami. Wśród nich byli nauczyciele z 27 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto, w których trwa akcja protestacyjna. Byli też uczniowie i rodzice popierający protest. „Uczniowie robimy to dla was”, „Strajkujemy, bo chcemy godnie żyć” – głosiły hasła na transparentach. Przedstawiciele Rebeliantów Podkarpackich rozwiesili sznur z damskimi majtkami i napisem „reformy Zalewskiej”. Grad-Mizgała zapraszała do mikrofonu i kolejni występujący, byli i obecni nauczyciele oraz rodzice, deklarowali poparcie dla strajkujących, przytaczając przykłady zaniedbań w oświacie i zupełnej ignorancji rządu wobec potrzeb nauczycieli, którzy przegrywają z krową czy świnią. Występujący nauczyciele nawoływali do bycia razem i deklarowali dalszą walkę. Każdą wypowiedź kończyły brawa i dźwięk syreny. Po wystąpieniach z głośnika rozległa się piosenka ułożona i wykonana przez nauczycieli, którzy strajkują w jednej z polskich szkół.
Kwintesencją sobotniej manifestacji było hasło na jednym z transparentów „Qvo vadis oświato”. W poniedziałek Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych podtrzymały decyzję o tym, że strajk nauczycieli będzie kontynuowany bezterminowo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przestańcie pisać że robicie to dla uczniów? Większej ściemy już nie widziałam.
Przysłowia są mądrością narodów a zatem : KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZĘ " . Czyżby szanowni ale od teraz nieszanowani nauczyciele o tym nie wiedzieli ?
Brawo nauczyciele.Walczcie do końca .Zobaczcie jak na Was plują z jadem nienawiści .Jeszcze nikt tak nie zniszczył szkolnictwa jak obecna minister za zgoda Premiera.Narobiła gnoju i ucieka na posadę w Brukseli.Najbardziej skrzywdziła dzieci.Ale o to chodzi by młodzież nie była kształcona a przyuczana jedynie do roli posłusznego niewolnika wdzięcznego za ochłapy.Ale ochłapów też braknie i zostaniemy tradycyjnie z ręką w nocniku.Przed babraniem się w gównie chcą ochronic społeczeństwo właśnie nauczyciele,którzy doskonale sobie zdaja sprawe co jest grane ze strony rządzących
walczycie o kase i tyle w temacie. Dzieci? hm one wystawią wam rachunek. Mówicie że to z Waszych podatków. Dziwne a wasze pobory sa z moich podatków i całej reszty rodziców, którzy cieżko na te podatki pracują . Wy nie wypracowujecie zarobków wy je macie z podatków. Nie pracujecie od 8 dni i co ? macie w pracy jakieś zaleglości ? czy szkoła ma jakieś zaległosci? to tak jak przedłużone wakacje dla dzieci
a może tak pałą przez łeb jak za komuny, przecież teraz jest jeszcze gorzej co nie hipokryci i tchórze...
PiS wypuścił w świat rzeszę trolli internetowych by opluwali nauczycieli więc powyższymi wpisami nie ma się co przejmować i najlepiej to zmilczeć.
Masz gościu rację. Wystarczy popatrzeć na nicki, a nawet zapamiętać IP. Nauczyciele trzymajcie się!
Jak widać też z niektórych, plujących jadem komentarzy - pisobolszewikom nauczyciele są niepotrzebni. Skoro to samo zło to nie posyłajcie swoich dzieci do szkół. Mam nadzieję, że nauczyciele zdobędą listy członków tej wiadomej partii i potraktują ichnie dzieci właściwie.
Tylko PISoBOLSZWEWCKI pożyteczny idiota może wysyłać swoje dzieci pod opiekę tak tu opluwanej i zohydzanej grupy zawodowej.A wystarczyło nie kraść dojna zmiano he he.
Mnie się praca nie podobała i otworzyłem własny zakład i tak ju 37 lat zarabiam na zycie,ale nie wiem co to wakacje i nie 18 godz tygodniowo tylko po 80.Zostawcie i zacznijcie na swoim.
Obecnej Dobrej zmianie nauczyciele są niepotrzebni.Im wystarczą burdele gdzie bywają marszałkowie arcybiskupi,ministrowie i inny lokalny pomiot.Na to idą nasze podatki a nawet taca.Na inne inwestycje w regionie pieniędzy brak.Do tego darmowa micha,dwa piwa ,byle dziwa i to jest ich cały świat.Takie "ełyty" aż szoruja po dnienie tylko moralności ale podstawowych kanonów chrześcijaństwa.Oczywiście w niedziele wszyscy spotykają się w katedrze w pierszych ławkach gdzie zawsze rezydowały staruszki.
Wszystkie dzieci są nasze.O tym powinniśmy wszyscy pamiętać .Nigdy nie należy wprowadzać podziału wśród nich.Co prawda nawet dzieci są zaszczuwane,najczęściej,że w soboty bedą musieli odrabiac dni strajku,ponieważ program jest napięty i trzeba go przerobić.Program obecnej minister należy całkowicie odrzucic a nie go przerabiać.Przed takimi programami należy strzec dzieci dokładnie tak samo jak przed narkomanią.
Nawet Nowiny opisują haniebne postępowanie marszałków,ministrów,arcybiskupów i innej lokalnej swołoczy.To z nich mamy brać przykład jak godnie żyć. [link usunięty]
Niech się zwolnią i do Lidla lub biedronki do pracy mogą pójść tam więcej zarobią nieroby a po szkole musimy dawać korepetycje i jacy nauczyciele są bardzo mili wtedy bo za kasę wykłada na a w szkole to na odpierdziel wszystko żeby zleciało 45 min żeby wam nic nie dali
Imię czego tylko dzieci są stratne niech Pan im da swoje pieniadze
Ludzie po studiach pracują na kasie markecie.Niech się nauczyciele zwolnią jak im nie pasuje.Zatrudnią takich co będą uczyć i dzieci nie będą musiały chodzić na korepetycje bo nauczą się w szkole.
Kilkaset KODziarzy POpierało strajk KORYTOpeciarzy.
Na kasach pracują ludzie po studiach.To prawda.Ale po jakich studiach.Po modnych i lekkich kierunkach gdzie na zakończenie dostawało się dyplom dyplomowanego bezrobotnego bez jakiejkolwiek pracy w zawodzie .Kasa to rezygnacja z tego dyplomu i spojrzenie życiu w twarz.A nauczyciel to jeden z najbardziej wartościowych zawodów w naszym kraju.Powinni być noszeni na rękach ponieważ od nich zależy w głównej mierze przyszłość tak naszego Narodu jak też kraju.A korepetycje to owszem są i beda ale na nie chodzą tacy co nigdy nie bedą zwolennikami Dobrej zmiany.Dlatego płacą za wiedzę,by wyrwać się z tego patologicznego srodowiska.A iina sprawa to obecne programy nauczania tkwiące jeszcze w okresie panowania tempoty umysłowej w naszym kraju czyli okresu Gomółki.
z tego wiecu dowiedziałem sie , że jak PIS straci władze to bedzie żyło nam sie dostatnie. Mlekiem i miodem płynąca Polska będzie.
A miała szansę PISoBOLSZEWIA nie kraść sołtysowa o tym wieściła a wtedy starczyłoby na wszystko he he.
Będzie skamlał każdy PISoBOLSZEWIK i jego przeszczęśliwy suweren : http://www.premiepis.pl/samorzadowcy
Przestańcie pisać że robicie to dla uczniów? Większej ściemy już nie widziałam.
Przysłowia są mądrością narodów a zatem : KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZĘ " . Czyżby szanowni ale od teraz nieszanowani nauczyciele o tym nie wiedzieli ?
Brawo nauczyciele.Walczcie do końca .Zobaczcie jak na Was plują z jadem nienawiści .Jeszcze nikt tak nie zniszczył szkolnictwa jak obecna minister za zgoda Premiera.Narobiła gnoju i ucieka na posadę w Brukseli.Najbardziej skrzywdziła dzieci.Ale o to chodzi by młodzież nie była kształcona a przyuczana jedynie do roli posłusznego niewolnika wdzięcznego za ochłapy.Ale ochłapów też braknie i zostaniemy tradycyjnie z ręką w nocniku.Przed babraniem się w gównie chcą ochronic społeczeństwo właśnie nauczyciele,którzy doskonale sobie zdaja sprawe co jest grane ze strony rządzących