Reklama

Alarm dla oświaty [ZDJĘCIA, WIDEO]

15/04/2019 18:06

W sobotę, 13 kwietnia, kilka minut po czternastej na skwerku Wyszehradzkim, naprzeciw siedziby przemyskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, rozległ się głośny dźwięk syren.

– To była syrena alarmowa dla całej polskiej edukacji, która dzisiaj jest w opłakanym stanie. Wczoraj minął piąty dzień strajku nauczycieli. Piąty dzień udawania przez rząd, że nie widzi tego problemu i ogłaszania sukcesem tego, co nie jest od niego zależne. Od kilku dni na nauczycieli spływa fala hejtu i rozmaitych bzdur. Porażające jest to, że[paywall] wszystkie inwektywy i kłamstwa na ich temat wypisują ludzie, których kiedyś jakiś nauczyciel pisać nauczył – mówiła Anna Grad-Mizgała, liderka Rebeliantów Podkarpackich, organizatorów manifestacji poparcia dla strajkujących nauczycieli. Kilkaset osób biorących udział w manifestacji nagrodziło jej słowa brawami. Wśród nich byli nauczyciele z 27 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto, w których trwa akcja protestacyjna. Byli też uczniowie i rodzice popierający protest. „Uczniowie robimy to dla was”, „Strajkujemy, bo chcemy godnie żyć” – głosiły hasła na transparentach. Przedstawiciele Rebeliantów Podkarpackich rozwiesili sznur z damskimi majtkami i napisem „reformy Zalewskiej”. Grad-Mizgała zapraszała do mikrofonu i kolejni występujący, byli i obecni nauczyciele oraz rodzice, deklarowali poparcie dla strajkujących, przytaczając przykłady zaniedbań w oświacie i zupełnej ignorancji rządu wobec potrzeb nauczycieli, którzy przegrywają z krową czy świnią. Występujący nauczyciele nawoływali do bycia razem i deklarowali dalszą walkę. Każdą wypowiedź kończyły brawa i dźwięk syreny. Po wystąpieniach z głośnika rozległa się piosenka ułożona i wykonana przez nauczycieli, którzy strajkują w jednej z polskich szkół.

Kwintesencją sobotniej manifestacji było hasło na jednym z transparentów „Qvo vadis oświato”. W poniedziałek Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych podtrzymały decyzję o tym, że strajk nauczycieli będzie kontynuowany bezterminowo.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lol - niezalogowany 2019-04-15 18:23:06

    Przestańcie pisać że robicie to dla uczniów? Większej ściemy już nie widziałam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Uczennica - niezalogowany 2019-04-15 18:31:13

    Przysłowia są mądrością narodów a zatem : KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZĘ " . Czyżby szanowni ale od teraz nieszanowani nauczyciele o tym nie wiedzieli ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-04-15 18:48:10

    Brawo nauczyciele.Walczcie do końca .Zobaczcie jak na Was plują z jadem nienawiści .Jeszcze nikt tak nie zniszczył szkolnictwa jak obecna minister za zgoda Premiera.Narobiła gnoju i ucieka na posadę w Brukseli.Najbardziej skrzywdziła dzieci.Ale o to chodzi by młodzież nie była kształcona a przyuczana jedynie do roli posłusznego niewolnika wdzięcznego za ochłapy.Ale ochłapów też braknie i zostaniemy tradycyjnie z ręką w nocniku.Przed babraniem się w gównie chcą ochronic społeczeństwo właśnie nauczyciele,którzy doskonale sobie zdaja sprawe co jest grane ze strony rządzących 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama