Odpowiedź ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycy jest lakoniczna i niczego nowego do sprawy przekazania Domu Polskiego we Lwowie mniejszości polskiej nie wnosi.
Ambasador A. Deszczyca odpowiedział na apel posła Piotra Tomańskiego (PO) o pilne zajęcie się sprawą uregulowania kwestii własnościowych działki, na której stoi budynek Domu Polskiego we Lwowie. Razem z działką został on uroczyście przekazany polskiej społeczności we Lwowie 16 grudnia 2013 r.
„(...) Ukraina jak najbardziej popiera idee dobrosąsiedztwa i stara się zagwarantować jak najszersze możliwości dla wszechstronnego rozwoju polskiej mniejszości narodowej (...).Ze względu na to, że przyległa działka należy do Ministerstwa Obrony Narodowej Ukrainy, procedury prawne, związane z jej przekazaniem, wymagają więcej czasu. Trwają międzyresortowe uzgodnienia dotyczące wydzielenia wspomnianej działki z własności ministerstwa. Ostateczna decyzja o przekazaniu terenu Polakom mieszkającym we Lwowie zostanie podjęta przez rząd Ukrainy po zakończeniu niezbędnych procedur prawnych (...)” – czytamy m.in. w piśmie skierowanym do P. Tomańskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze