O swojej wizycie na Podkarpaciu poinformował na swoim oficjalnym koncie na Twitterze ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. W piątek, 25 lutego, spotkał się on z żołnierzami z USA i Polski, stacjonującymi w bazie na terenie Podkarpacia. Chciał też – co podkreślił w mediach społecznościowych – osobiście zapoznać się z aktualną sytuacją w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej.
„Podczas wizyty na Podkarpaciu miałem okazję dowiedzieć się, jak wygląda wsparcie humanitarne dla osób, które przedostały się do Polski z Ukrainy. Budujące jest zaangażowanie polskich sojuszników w pomoc uciekającym przed rosyjską brutalnością” – napisał.
Podczas wizyty na Podkarpaciu związany rodzinnie z Przemyślem[paywall] (wnuk polskiego dyplomaty Tadeusza Brzezińskiego, syn prof. Zbigniewa Brzezińskiego) nowy ambasador USA w Polsce spotkał się też z przedstawicielami polskich służb mundurowych, dziękując im za podejmowane wysiłki.
„Są oni kluczową częścią naszej wspólnej odpowiedzi na ten kryzys” – podkreślił, relacjonując spotkanie. Nie szczędził też pochwał żołnierzom amerykańskim rozmieszczonym w Polsce, podkreślając dumę z ich zaangażowania we wspólną obronę wschodniej flanki NATO w krytycznym czasie.
Najważniejsze słowa w kontekście bezpieczeństwa Polski padają w nagraniu dołączonym do zamieszczonych relacji. M. Brzeziński podkreśla w nim, że Ameryka stoi ramię w ramię z Polską jako partnerem z NATO.
„Polska jest bezpieczna. (..) Polska jest zabezpieczona” – powiedział ambasador USA.
Słowa te potwierdził także podczas wywiadu dla stacji TVN24, w którym podkreślił:
„Jesteśmy gotowi bronić każdej piędzi ziemi NATO, a więc Polski”.
W rozmowie z reporterem poinformował, że Przemyśl to miejsce szczególnie mu bliskie, gdyż jego świętej pamięci ojciec Zbigniew Brzeziński mieszkał tu przez pierwsze 10 lat życia.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przed rozpoczęciem II wojny światowej Polska też ponoć była bezpieczna ?!?
Przed rozpoczęciem II wojny światowej Polska też ponoć była bezpieczna ?!?