Reklama

Amnestia dla czytelników. Czas tylko do końca maja!

Lubisz czytać i pożyczasz książki z bibliotecznego księgozbioru? W takim razie przejrzyj regały i szuflady. Jeśli masz w domu pozycje, które już dawno powinny wrócić do przemyskiej biblioteki, teraz jest najlepsza okazja na zwrócenie ich bez konsekwencji.

Komuż z nas nie zdarzyło się wypożyczyć książki i zapomnieć o oddaniu jej na czas. W takich sytuacjach zawsze trzeba się liczyć z koniecznością zapłacenia kary za przetrzymywanie. By zobligować zapominalskich do zwrotu zalegających w domu pozycji, Przemyska Biblioteka Publiczna co jakiś czas ogłasza amnestię dla czytelników.

To dobra okazja dla tych, których[paywall] od wizyty w placówce, związanej ze zwrotem tego, co pożyczone i do tej pory nieoddane, odstręcza naliczona już wysokość należności za niedopełnienie terminów. Tym razem amnestia potrwa do końca maja, zatem warto się pośpieszyć.

Biblioteka, której zależy na odzyskaniu przetrzymywanego w domach księgozbioru, zapewnia, że przy okazji zwrotu nie zostanie naliczona opłata za nieterminowość. Co więcej obiecuje też anulowanie zaległych, niezapłaconych kar pod warunkiem, że dłużnik odwiedzi bibliotekę lub filię biblioteczną, wobec której ma dług.

Reklama

Jest także opcja dla tych, którzy nie mogą oddać pożyczonych książek, bo zwyczajnie je zapodziali lub zniszczyli. W takiej sytuacji istnieje możliwość przekazania bibliotece innego egzemplarza niezwróconego tytułu albo nawet książki o podobnej tematyce. Wówczas naliczona kara też zostanie anulowana.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama