Andrzejki obchodzone w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, mają w Polsce długą tradycję.
Huczne zabawy przed zbliżającym się adwentem, no i wróżby traktowane dzisiaj z przymrużeniem oka. Lanie wosku, koniecznie przez klucz, wróżenie z butów, losowanie karteczek z męskimi imionami i jeszcze wiele innych wesołych zabaw związanych z dawnymi zwyczajami.
O tym wszystkim uczniowie młodszych klas szkół podstawowych mogli się dowiedzieć na warsztatach zorganizowanych przez pracowników Muzeum Historii Miasta Przemyśla (Rynek 9).
Zgłoszone wcześniej grupy brały udział w wesołych zajęciach, których kulminacyjnym punktem była wizyta w odpowiednio zaaranżowanej piwnicy zabytkowej kamienicy, gdzie odbywało się lanie wosku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze