Reklama

Anita i Kaja najlepsze

16/06/2019 14:00

Już po raz siódmy wybierano mistrza pięknego czytania. Tegoroczny finał odbył się w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej.

Konkurs pięknego czytania ma pogłębić w młodych czytelnikach świadomość ukształtowania tekstu, uwrażliwiać na artyzm obecny w literaturze[paywall], popularyzować ją samą oraz propagować czytelnictwo. W szranki o tytuł gminnego mistrza pięknego czytania stanęli uczniowie startujący w dwóch kategoriach wiekowych – z klas IV – VI oraz klas VII-VIII. Pretendenci do zaszczytnego miana najpiękniej czytającego młodego mieszkańca gminy musieli przygotować, a następnie zaprezentować przed jury fragmenty dowolnej prozy z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, a następnie zinterpretować krótkie fragmenty wylosowane w trakcie trwania konkursu. W konkurencji tej najlepsi okazali się Anita Konieczny z SP w Gniewczynie w grupie uczniów młodszych i Kaja Młynarska wśród uczniów klas VII – VIII.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama