Już po raz siódmy wybierano mistrza pięknego czytania. Tegoroczny finał odbył się w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej.
Konkurs pięknego czytania ma pogłębić w młodych czytelnikach świadomość ukształtowania tekstu, uwrażliwiać na artyzm obecny w literaturze[paywall], popularyzować ją samą oraz propagować czytelnictwo. W szranki o tytuł gminnego mistrza pięknego czytania stanęli uczniowie startujący w dwóch kategoriach wiekowych – z klas IV – VI oraz klas VII-VIII. Pretendenci do zaszczytnego miana najpiękniej czytającego młodego mieszkańca gminy musieli przygotować, a następnie zaprezentować przed jury fragmenty dowolnej prozy z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, a następnie zinterpretować krótkie fragmenty wylosowane w trakcie trwania konkursu. W konkurencji tej najlepsi okazali się Anita Konieczny z SP w Gniewczynie w grupie uczniów młodszych i Kaja Młynarska wśród uczniów klas VII – VIII.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze