17, 21 i 4 – te trzy cyfry wydają się najistotniejsze w kontekście kolejnego ogromnego sukcesu, jaki zapisała na swoim koncie wychowanka Parafialnego Klubu Sportowego Kolping Jarosław Anna Brzyska. Ania ma jeszcze 17 lat, rywalizowała z zawodniczkami mającymi częstokroć 21 lat, przez kolejne 4 lata będzie więc mogła poprawić osiągnięcie z Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które rozegrane zostały w Sarajewie.
Urodzona 16 czerwca 2005 r. Anna Brzyska po raz drugi z rzędu (poprzednio w parze z Zuzanną Wielgos) stanęła na najniższym stopniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy, w których mogą startować 21-letni zawodniczki i zawodnicy.
To jej kolejne wspaniałe osiągnięcie, które dodała do już naprawdę imponujących zdobyczy, m.in. złoto Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek w 2022 r. oraz brązowe medale w mikście z Samuelem Kulczyckim i deblu z Zuzanną Wielgos w Mistrzostwach Europy Juniorek w 2021 r.
Na co dzień A. Brzyska uczy się w SMS Jarosław, kierowanej przez[paywall] Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę. Szkoła jest kuźnią talentów.
W stolicy Bośni i Hercegowiny podopieczna trenera Mateusza Czernika wystąpiła w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście. W tej ostatniej stanęła na podium, w parze z Miłoszem Redzimskim (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), późniejszym triumfatorem turnieju singlistów.
W swoim pierwszym meczu pokonali szwajcarsko-niemiecką parę Barish Moullet/Naomi Pranjkovic 3:1 (-11, 9, 6, 11), w 1/8 finału wygrali z francuskim duetem Hugo Deschamps/Isa Cok (Francja) 3:1 (-5, 7, 9, 8), zaś stawką kolejnego, ćwierćfinałowego meczu był awans do strefy medalowej. Anna i Miłosz ograli tam Rumunów Dariusa Movileanu i Elenę Zaharię 3:1 (10, -14, 9, 6). W półfinale Polacy przegrali z innym rumuńskim mikstem – Eduard Ionescu i Ioana Singeorzan 1:3 (8, -11, -9, -7). W tej konkurencji złoto wywalczyli Zuzanna Wielgos i Samuel Kulczycki.
Blisko medalu były Ania i Zuzanna Wielgos w grze podwójnej. Najpierw wygrały ze Szwedkami Nomin Baasan i Leah Tveit Muskantor 3:0 (7, 5, 5), a w 1/8 finału z Belgijką Julie Van Hauwaert i Słowenką Sarą Tokić 3:0 (6, 7, 8). W spotkaniu o medal – mimo że walczyły dzielnie i odrobiły straty (z 0:2 na 2:2) po pasjonujących końcówkach – przegrały z duetem Mia Griesel/Bianca Mei Rosu (Niemcy/Rumunia) 2:3 (-9, -9, 13, 10, -4).
A. Brzyska fantastycznie zaprezentowała się w również w singlu. Wygrała łącznie 6 z 8 pojedynków. W ćwierćfinale, w walce o medal, prowadziła 1:0, 2:1 i 3:2 z Włoszką Nicole Arlią. Niestety, ostatecznie uległa rywalce z Italii 3:4 (9, -8, 9, -3, 6, -6, -5). Szkoda drugiego seta, w którym jarosławianka prowadziła 8:5...
Wcześniej, w dwóch rundach grupowych jarosławianka odniosła 5 zwycięstw: z Czeszką Anną Klempererovą 4:1 (7, -9, 2, 7, 4), Bułgarką Tsveteliną Georgievą 4:0 (7, 4, 10, 7), Hiszpanką Silvią Coll 4:3 (4, -9, -8, -11, 8, 4, 11), Słowenką Sarą Tokić 4:1 (3, 4, 6, -11, 6), Rumunką Lucianą Mitrofan 4:1 (8, 7, 10, -7, 3), a porażkę poniosła tylko z Francuzką Charlotte Lutz 3:4 (8, -10, 6, -3, -8, 9, -4). W 1/8 finału wyeliminowała rozstawioną z „jedynką” Francuzkę Camille Lutz 4:1 (-5, 5, 10, 4, 9). Gratulujemy!
17-latka prosto z Bośni i Hercegowiny poleciała do czarnogórskiej Podgoricy na turniej najwyższej rangi WTT Youth Star Contender (potrwa do 15 kwietnia br.). Zagra tam w singlu oraz w deblu w parze z Zuzanną Wielgos. Później, od 17 do 23 kwietnia br., jarosławianka rywalizować będzie w belgijskim Spa i francuskim Metz w imprezach rangi WTT Youth Condender. Tam rozgrywany będzie tylko singiel. Oprócz A. Brzyskiej, w europejskim tournee (Czarnogóra, Belgia, Francja) weźmie udział trener Mateusz Czernik, członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski, trener w Kolpingu Jarosław.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze