Reklama

Zakończenie sezonu jarosławskiego „Amatora”. Dwa lata miłości i pasji [ZDJĘCIA]


W restauracji ADM Hotelu „Jarosław” odbyło się uroczyste zakończenie sezonu Amatorskiego Klubu Tenisa Stołowego „Amator” Jarosław. Jak zwykle profesjonalnie, wręcz perfekcyjnie, czego pozazdrościć – i przy okazji się uczyć – mogą znacznie większe i występujące w wyższych klasach rozgrywkowych zespoły. O wszystko zadbał prezes klubu i gospodarz imprezy Marek Gudzelak. A było co podsumowywać, bo ta ekipa rośnie z sezonu na sezon.


AKTS „Amator” Jarosław powstał z miłości i pasji. Miłości i pasji do tenisa stołowego, które chyba w genach ma Marek Gudzelak. To on zdecydował, że ta dyscyplina sportowa nie może zupełnie zniknąć ze sportowej mapy Jarosławia, po tym jak działalność zakończył i nie zgłosił się do rozgrywek LOTTO Superligi Tenisa Stołowego – występujący po różnymi nazwami – zespół Oxynetu Jarosław. I nie znikła. Zaczęło się dość niewinnie. Rzeczywiście amatorsko, bo od cyklu turniejów dla wszystkich chętnych, którzy chcieli pobawić się celuloidową piłeczką przy stole. M. Gudzelak organizował także regularne treningi dla nich. Zresztą, przedsięwzięć związanych z rakietką było znacznie więcej.

Przez sezonem 2024 – 2025 zdecydował, że oficjalnie zarejestruje klub sportowy. Nazwał go AKTS ,,Amator” Jarosław. I zaczął budować. Budować struktury, skład, ale – co jest niesłychanie ważne – całą organizacyjno-sponsorską otoczkę. Zaczął zarażać do tenisa stołowego coraz to nowych ludzi i instytucje. Łatwo nie miał, bo teraz o sponsorski „grosz” jest niezwykle trudno. Teraz nikt nie przyjedzie z milionem na tacy i nie powie: „masz, graj, wydawaj”. Dbanie właśnie o tych mecenasów pozwoliło mu z optymizmem patrzyć w przyszłość. Klub zgłosił drużynę do V ligi i od razu postawił przed sobą cel awansu do IV ligi. Ten bezapelacyjnie stał się faktem. Przed sezonem 2025 – 2026 klub zgłosił do rozgrywek dwie drużyny – drugi zespół do V ligi, mając za cel ogrywanie się, czerpanie radości z gry. Natomiast przed pierwszą drużyną, kadrowo wzmocnioną, celem był kolejny awans, tym razem do III ligi. I znowu cel został osiągnięty! Po udanych barażach z zespołem z Domaradza, AKTS „Amator” zameldował się jako beniaminek III ligi. Co dalej? Oczywiście kolejna promocja klasę wyżej? Czy to możliwe? Jak najbardziej! Zespół zyskał sponsora strategicznego. To Firma Handlowa „Bartoszek” s.j. Krzysztofa i Andrzeja Bartoszków. Także pozostałe firmy i instytucje w nadchodzącym sezonie będą wspierać klub, przez odpowiedni budżet na przyszły sezon jest zapewniony.

Reklama

Ważna inicjatywa

Między innymi temu poświęcone było spotkanie w ADM-ie. Jak już wspomnieliśmy, gospodarzem był prezes klubu M. Gudzelak, dziękując wszystkim za zaufanie i pomoc. Wręczone specjalnie przygotowane grawertony były tego dowodem. To bardzo ważne, bo to zawsze zostaje w pamięci. Bo to znak, że klub szanuje i docenia każdy bezinteresowny, większy lub mniejszy, gest ze strony sponsorów i przyjaciół. Spotkanie na tyle było profesjonalnie przygotowane, że z pełnym serwisem zdjęciowym pojawił się reprezentant „Psztryk Foto” oraz Paweł Czernichowski, znany w Jarosławiu jako „Stary Qń” z zarejestrowaniem wszystkiego na kamerze wideo.

Podziękowania otrzymali także zawodnicy, którzy awans wywalczyli. Obecni byli: Dawid Rachfalski, Michał Majcher, Bartłomiej Rogala i Arkadiusz Suchy. W usprawiedliwione nieobecności wpisali się Radosław Dudek i Prashant Jha. Prezes M. Gudzelak nie zasypia gruszek w popiele i na spotkaniu pojawili się także nowi gracze, którzy będą stanowić trzon zespołu w III lidze. To doskonale znani w Jarosławiu, bo już tu występowali, Krzysztof Marcinowski i Paweł Włodyka. Gracze niezwykle doświadczeni, z przeszłością w superlidze (K. Marcinowski) i I lidze. Być może – jak zdradził prezes AKTS „Amator” – do ekipy dołączy jeszcze jeden niezwykle doświadczony gracz…

Reklama

Trzymamy kciuki!

Sponsorzy i przyjaciele klubu:

Sponsor strategiczny:

  • FH „Bartoszek” s.j. Krzysztof i Andrzej Bartoszkowie.

***

  • burmistrz miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz
  • radna miasta Jarosławia Agnieszka Rodzinka-Głąb
  • Centrum Ogrodnicze „Gmyrek” Kamil Gmyrek
  • MOSS Meble – Wiesław Mossoczy
  • Natalia i Adam Białogłowscy – właściciele firmy „Bel-Pol”
  • Bogdan Blacharski – właściciel firmy „B&B Trans”
  • dyrektor SMS Jarosław Michał Cebula
  • wicedyrektor MOSiR Jarosław Łukasz Chmura
  • firma „Elite Tours” Serhij Snitko.

***

  • Patron medialny: Ekspres Jarosławski.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 16:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości