Reklama

Anna Brzyska dwukrotną medalistką Mistrzostw Europy Juniorek

W poprzednim numerze poinformowaliśmy, że jarosławianka, zawodniczka Kolpinga, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu Anna Brzyska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek w turnieju drużynowym. To nie był jednak jedyny krążek Ani w szwedzkim Malmoe.

Przypomnijmy, że na starcie Mistrzostw Europy Kadetów (U-15) i Juniorów (U-19) stanęło łącznie 540 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystąpiła 18-osobowa reprezentacja Polski. W grze pojedynczej juniorów rywalizowało 158 zawodników, a wśród nich niedawny zawodnik Oxynetu Jarosław Alan Kulczycki. Natomiast wśród juniorek, oprócz A. Brzyskiej, Polskę reprezentowały: Natalia Bogdanowicz, Karolina Hołda, Zuzanna Pawelec i Zuzanna Wielgos. Zarówno Anna, jak i Alan wystąpili we wszystkich możliwych konkurencjach, czyli: drużynówce, singlu, deblu i mikście. A. Brzyska w deblu zagrała z Z. Wielgos, w grze mieszanej z M. Zalewskim. Partnerem Alana natomiast w grze podwójnej był M. Błaszczyk, a w mikście Mołdawianka Alexandra Chiriacova[paywall].

Przegrały z mistrzyniami

W turnieju drużynowym reprezentantki Polski w grupie eliminacyjnej wygrały z: Portugalią 3:0, Włochami 3:2 i Anglią 3:0. A. Brzyska w pierwszym z meczów wygrała 3:0 (6, 9, 8) z Matilde Pinto. W spotkaniu z Włoszkami najpierw uległa Nicoli Arlii 0:3 (-9, -9, -11), by zdobyć punkt na wagę triumfu 3:2. W tym pojedynku pokonała  3:0 (5, 7, 6) Miriam Carnovale. W 1/8 finału rywalkami biało-czerwonych były Chorwatki, które pokonały 3:0. A. Brzyska pokonała Dorę Cosić 3:1 (-7, 6, 7, 9). W ćwierćfinale na Polki czekały Słowaczki. Ale także nie miały nic do powiedzenia. Ekipa A. Wosia pewnie triumfowała 3:0, awansując do półfinału i mając już zagwarantowany co najmniej brązowy medal. A. Brzyska po pasjonującym spotkaniu wygrała z Dominiką Wilczkową 3:2 (3, 9, -3, -5, 4). Polki zatrzymały w półfinale Francuzki, które potem zostały drużynowymi mistrzyniami Europy. Pojedynek był niezwykle zacięty, a wynik 3:0 dla młodych Francuzek absolutnie nie odzwierciedlał przebiegu. A. Brzyska musiała uznać wyższość Leany Hochart, przegrywając 1:3 (-3, 10, -7, -7).

Reklama

Polacy przegrali ćwierćfinał z Rumunią 1:3 i zajęli miejsca 5. – 8.

Deblowe srebro

Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos były rozstawione z „jedynką” w turnieju deblowym. Broniły tytułu z Gliwic. Dotarły do finału, ale tam musiały uznać wyższość duetu Weronika Matiunina (Ukraina) – Nicole Arlia (Włochy). Przegrały 1:3 (6, -78, -6, -4). Nim do tego doszło w 3. rundzie wygrały 3:0 (6, 6, 6) ze Słowaczkami Emą Cincurovą i Niną Darovcovą. W ćwierćfinale stoczyły pasjonujący bój z Francuzkami Leaną Hochart i Niną Guo Zheng. Zwyciężyły 3:2 (5, 7, -8, -7, 7). W półfinale bardzo pewnie 3:0 (5, 8, 7) odprawiły inny francuski duet Clea De Stoppeleire – Agathe Avezou.

Reklama

Warto dodać, że jednym z trenerów reprezentacji Polski kadetów i kadetek był były zawodnik Oxynetu Jarosław Mateusz Czernik.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/08/2024 07:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama