W poprzednim numerze poinformowaliśmy, że jarosławianka, zawodniczka Kolpinga, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu Anna Brzyska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek w turnieju drużynowym. To nie był jednak jedyny krążek Ani w szwedzkim Malmoe.
Przypomnijmy, że na starcie Mistrzostw Europy Kadetów (U-15) i Juniorów (U-19) stanęło łącznie 540 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystąpiła 18-osobowa reprezentacja Polski. W grze pojedynczej juniorów rywalizowało 158 zawodników, a wśród nich niedawny zawodnik Oxynetu Jarosław Alan Kulczycki. Natomiast wśród juniorek, oprócz A. Brzyskiej, Polskę reprezentowały: Natalia Bogdanowicz, Karolina Hołda, Zuzanna Pawelec i Zuzanna Wielgos. Zarówno Anna, jak i Alan wystąpili we wszystkich możliwych konkurencjach, czyli: drużynówce, singlu, deblu i mikście. A. Brzyska w deblu zagrała z Z. Wielgos, w grze mieszanej z M. Zalewskim. Partnerem Alana natomiast w grze podwójnej był M. Błaszczyk, a w mikście Mołdawianka Alexandra Chiriacova[paywall].
W turnieju drużynowym reprezentantki Polski w grupie eliminacyjnej wygrały z: Portugalią 3:0, Włochami 3:2 i Anglią 3:0. A. Brzyska w pierwszym z meczów wygrała 3:0 (6, 9, 8) z Matilde Pinto. W spotkaniu z Włoszkami najpierw uległa Nicoli Arlii 0:3 (-9, -9, -11), by zdobyć punkt na wagę triumfu 3:2. W tym pojedynku pokonała 3:0 (5, 7, 6) Miriam Carnovale. W 1/8 finału rywalkami biało-czerwonych były Chorwatki, które pokonały 3:0. A. Brzyska pokonała Dorę Cosić 3:1 (-7, 6, 7, 9). W ćwierćfinale na Polki czekały Słowaczki. Ale także nie miały nic do powiedzenia. Ekipa A. Wosia pewnie triumfowała 3:0, awansując do półfinału i mając już zagwarantowany co najmniej brązowy medal. A. Brzyska po pasjonującym spotkaniu wygrała z Dominiką Wilczkową 3:2 (3, 9, -3, -5, 4). Polki zatrzymały w półfinale Francuzki, które potem zostały drużynowymi mistrzyniami Europy. Pojedynek był niezwykle zacięty, a wynik 3:0 dla młodych Francuzek absolutnie nie odzwierciedlał przebiegu. A. Brzyska musiała uznać wyższość Leany Hochart, przegrywając 1:3 (-3, 10, -7, -7).
Polacy przegrali ćwierćfinał z Rumunią 1:3 i zajęli miejsca 5. – 8.
Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos były rozstawione z „jedynką” w turnieju deblowym. Broniły tytułu z Gliwic. Dotarły do finału, ale tam musiały uznać wyższość duetu Weronika Matiunina (Ukraina) – Nicole Arlia (Włochy). Przegrały 1:3 (6, -78, -6, -4). Nim do tego doszło w 3. rundzie wygrały 3:0 (6, 6, 6) ze Słowaczkami Emą Cincurovą i Niną Darovcovą. W ćwierćfinale stoczyły pasjonujący bój z Francuzkami Leaną Hochart i Niną Guo Zheng. Zwyciężyły 3:2 (5, 7, -8, -7, 7). W półfinale bardzo pewnie 3:0 (5, 8, 7) odprawiły inny francuski duet Clea De Stoppeleire – Agathe Avezou.
Warto dodać, że jednym z trenerów reprezentacji Polski kadetów i kadetek był były zawodnik Oxynetu Jarosław Mateusz Czernik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze