Reklama

Anna Brzyska o krok od pierwszego seniorskiego medalu

Wychowanka Kolpinga Jarosław Anna Brzyska była blisko pierwszego medalu w seniorskich Mistrzostw Polski. Grając w ćwierćfinale w parze z Mateuszem Zalewskim (ZKS Zielona Góra) mieli piłki meczowe, ale się nie udało...

91. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się w Płocku. W rywalizacji wzięła udział dwójka zawodników jarosławskiego Kolpinga i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu – Anna Brzyska i Alan Kulczycki.

Jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek stołowych w Polsce wystąpiła we wszystkich możliwych grach – pojedynczej, deblowej i mieszanej. Najbliżej szczęścia, czyli stanięcia na podium, była w mikście, gdzie zagrała w duecie z M. Zalewskim. Najpierw wygrali z Łukaszem Sokołowskim i Karoliną Lalak 3:2, potem pokonali bardziej doświadczonych Łukasza Wachowiaka i Roksanę Załomską 3:1. W meczu, którego stawką było podium, Anna i Mateusz przegrali z Szymonem Malickim i Katarzyną Ślifirczyk 2:3, chociaż prowadzili w 5. secie 10:9 i 11:10. Szkoda...

Reklama

W singlu znalazła się wśród 16 najlepszych zawodniczek w kraju. Znalazła się tam po wygranej z Karoliną Hołdą 4:1. Potem przegrała z Zuzanną Wielgos 2:4. W deblu 17-letnia A. Brzyska wystąpiła w parze z Alicją Łebek. W 1. rundzie miały wolny los, a w 1/8 finału uległy duetowi Oliwia Wątor – Dominika Wołowiec 2:3.

Teraz przed Anią start w WTT Youth Contender, a następnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-21.

Alan szybko odpadł

Drugi z reprezentantów jarosławskiego klubu A. Kulczycki, występujący w LOTTO Superlidze w barwach Oxynetu Jarosław, także zaprezentował się w trzech konkurencjach. Tuż przed swoimi 16. urodzinami. W singlu przegrał w swoim pierwszym meczu z Jakubem Stecyszynem 3:4. Gdyby wygrał, spotkałby się w kolejnej rundzie ze starszym bratem Samuelem. W grze deblowej występował w parze z zawodnikiem Dojlid Białystok Piotrem Zdzienickim. W 1. rundzie ponieśli porażkę z Grzegorzem Felkelem i Kamilem Zdzienickim (brat Piotra) 1:3. W mikście Alan Kulczycki zagrał w parze z Oliwią Wątor. W 1. rundzie ulegli duetowi Xu Wenliang – Katarzyna Galus 0:3.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama