Zawodniczka Kolpinga Jarosław Anna Brzyska zdobyła srebrny medal w deblu i brązowy z koleżankami (Martyną Hajduk, Jagodą Chwojko i Martyną Gołąb) w rywalizacji drużynowej w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Gliwicach. Rok temu w zawodach podobnej rangi w Arłamowie była multimedalistką, bo wywalczyła dwa złote medale i jeden srebrny, ale i tak występ na Śląsku potwierdził jej przynależność do ścisłej krajowej czołówki wśród juniorek.
Liderka Kolpinga w swoim drugim występie w MPJ dotarła do wielkiego finału w deblu, występując w parze z Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszów. Rok temu w Arłamowie zwyciężyły w tej konkurencji. Na Śląsku w drodze do finału straciły tylko jednego seta. W grze o złoto przegrały z Wiktorią Wróbel (MRKS Gdańsk) i Iloną Sztwiertnią (SKTS Sochaczew) 0:3 (-2, -8, -3). Przypomnijmy, że w MPJ’2021 A. Brzyska sięgnęła też po złoto w mikście z Patrykiem Dziubą (Politechniką Rzeszów) i srebro w singlu. Kilkanaście tygodni później na Mistrzostwach Europy Juniorek w Chorwacji z Z. Wielgos zostały brązowymi medalistkami w grze podwójnej[paywall].
W hali Centrum Sportowo-Kulturalnego „Łabędź” w Gliwicach startowało pięcioro reprezentantów Kolpinga i SMS Jarosław. Obok drużyny juniorek (Anna Brzyska, Martyna Hajduk, Jagoda Chwojko i Martyna Gołąb) także debiutujący w zawodach tej rangi Szymon Brud, który ma za sobą występy na poziomie LOTTO Superligi w barwach Sokołowa SA Jarosław.
Zawody we Gliwicach rozpoczęły się od drużynówki, w której jarosławianki spisały się bardzo dobrze. Pokonały Campeones Wąchock 3:1 i LKTS Luboń 3:0, a w ćwierćfinale ograły LUKS Chełmno 3:0. Pierwszy punkt zdobyła Anna Brzyska po zwycięstwie z Martą Drąg 3:0, wynik podwyższyła Martyna Hajduk po wygranej 3:1 z Agnieszką Piłat. W deblu Anna Brzyska i Martyna Hajduk pokonały parę Marta Drąg – Agnieszka Piłat 3:1.
W półfinale doszło do derbowego spotkania z Politechniką Rzeszów. Znakomicie rywalizację zaczęła Anna Brzyska, gdyż wygrała z Martyną Stachniak 3:0. Później Jagoda Chwojko przegrała z Zuzanną Wielgos 1:3, w deblu Anna Brzyska i Martyna Hajduk uległy Zuzannie Wielgos i Martynie Stachniak 0:3, a następnie Anna Brzyska przegrała z Zuzanną Wielgos 0:3. Kolping przegrał ostatecznie 1:3 i zajął 3. miejsce w mistrzostwach. Trenerem „brązowej” drużyny jest Mateusz Czernik, pracujący w jarosławskiej SMS zawodnik klubu Sokołów SA Jarosław.
Jak już wspomnieliśmy, w deblu A. Brzyska zagrała z Z. Wielgos. Najpierw wygrały z duetem Zuzanna Gaworska/Marta Holak 3:0 (5, 5, 4), w ćwierćfinale z parą Ewa Krakowska – Amelia Wiącek 3:0 (3, 6, 3), zaś w półfinale z Martyną Stachniak i Zuzanną Kowalczyk 3:1. O finale było powyżej...
W singlu A. Brzyska odniosła trzy zwycięstwa po 4:0. W ćwierćfinale trafiła na Ilonę Sztwiertnię i trochę niespodziewanie uległa jej 1:4 (-8, 8, -2, -10, -8). Jarosławianka ostatecznie zajęła miejsca 5. – 8.
Pechowo zakończyła się rywalizacja w mikście, bo obrońcy tytułu Anna Brzyska i Patryk Dziuba w swoim drugim meczu przegrali w trzech setach rozgrywanych na przewagi (!) z Aleksandrem Majchrzakiem i Martą Drąg 0:3 (-10, -10, -10).
Ambitnie w zawodach prezentowali się także: Jagoda Chwojko, Martyna Hajduk i Szymon Brud, ale dość szybko musieli uznać wyższość rywalek i rywali.
Warto dodać, że A. Brzyska, J. Chowojko i Sz. Brud są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze