Reklama

Anna Brzyska z dwoma medalami MPJ

Zawodniczka Kolpinga Jarosław Anna Brzyska zdobyła srebrny medal w deblu i brązowy z koleżankami (Martyną Hajduk, Jagodą Chwojko i Martyną Gołąb) w rywalizacji drużynowej w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Gliwicach. Rok temu w zawodach podobnej rangi w Arłamowie była multimedalistką, bo wywalczyła dwa złote medale i jeden srebrny, ale i tak występ na Śląsku potwierdził jej przynależność do ścisłej krajowej czołówki wśród juniorek.

Liderka Kolpinga w swoim drugim występie w MPJ dotarła do wielkiego finału w deblu, występując w parze z Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszów. Rok temu w Arłamowie zwyciężyły w tej konkurencji. Na Śląsku w drodze do finału straciły tylko jednego seta. W grze o złoto przegrały z Wiktorią Wróbel (MRKS Gdańsk) i Iloną Sztwiertnią (SKTS Sochaczew) 0:3 (-2, -8, -3). Przypomnijmy, że w MPJ’2021 A. Brzyska sięgnęła też po złoto w mikście z Patrykiem Dziubą (Politechniką Rzeszów) i srebro w singlu. Kilkanaście tygodni później na Mistrzostwach Europy Juniorek w Chorwacji z Z. Wielgos zostały brązowymi medalistkami w grze podwójnej[paywall].

Drużyna na plus

W hali Centrum Sportowo-Kulturalnego „Łabędź” w Gliwicach startowało pięcioro reprezentantów Kolpinga i SMS Jarosław. Obok drużyny juniorek (Anna Brzyska, Martyna Hajduk, Jagoda Chwojko i Martyna Gołąb) także debiutujący w zawodach tej rangi Szymon Brud, który ma za sobą występy na poziomie LOTTO Superligi w barwach Sokołowa SA Jarosław.

Reklama

Zawody we Gliwicach rozpoczęły się od drużynówki, w której jarosławianki spisały się bardzo dobrze. Pokonały Campeones Wąchock 3:1 i LKTS Luboń 3:0, a w ćwierćfinale ograły LUKS Chełmno 3:0. Pierwszy punkt zdobyła Anna Brzyska po zwycięstwie z Martą Drąg 3:0, wynik podwyższyła Martyna Hajduk po wygranej 3:1 z Agnieszką Piłat. W deblu Anna Brzyska i Martyna Hajduk pokonały parę Marta Drąg – Agnieszka Piłat 3:1.
W półfinale doszło do derbowego spotkania z Politechniką Rzeszów. Znakomicie rywalizację zaczęła Anna Brzyska, gdyż wygrała z Martyną Stachniak 3:0. Później Jagoda Chwojko przegrała z Zuzanną Wielgos 1:3, w deblu Anna Brzyska i Martyna Hajduk uległy Zuzannie Wielgos i Martynie Stachniak 0:3, a następnie Anna Brzyska przegrała z Zuzanną Wielgos 0:3. Kolping przegrał ostatecznie 1:3 i zajął 3. miejsce w mistrzostwach. Trenerem „brązowej” drużyny jest Mateusz Czernik, pracujący w jarosławskiej SMS zawodnik klubu Sokołów SA Jarosław.

Duet na medal

Jak już wspomnieliśmy, w deblu A. Brzyska zagrała z Z. Wielgos. Najpierw wygrały z duetem Zuzanna Gaworska/Marta Holak 3:0 (5, 5, 4), w ćwierćfinale z parą Ewa Krakowska – Amelia Wiącek 3:0 (3, 6, 3), zaś w półfinale z Martyną Stachniak i Zuzanną Kowalczyk 3:1. O finale było powyżej...
W singlu A. Brzyska odniosła trzy zwycięstwa po 4:0. W ćwierćfinale trafiła na Ilonę Sztwiertnię i trochę niespodziewanie uległa jej 1:4 (-8, 8, -2, -10, -8). Jarosławianka ostatecznie zajęła miejsca 5. – 8.

Reklama

Pechowo zakończyła się rywalizacja w mikście, bo obrońcy tytułu Anna Brzyska i Patryk Dziuba w swoim drugim meczu przegrali w trzech setach rozgrywanych na przewagi (!) z Aleksandrem Majchrzakiem i Martą Drąg 0:3 (-10, -10, -10).

Ambitnie w zawodach prezentowali się także: Jagoda Chwojko, Martyna Hajduk i Szymon Brud, ale dość szybko musieli uznać wyższość rywalek i rywali.

Warto dodać, że A. Brzyska, J. Chowojko i Sz. Brud są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama