17-letnia Anna Brzyska ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zagra w niezwykle prestiżowym turnieju – Europe TOP 10 we Francji. Zawodniczka PKS Kolpinga wystąpi w kategorii juniorek U-19. Impreza odbędzie się od 30 września do 2 października br.
To będzie absolutny debiut A. Brzyskiej w tak wielkiej międzynarodowej imprezie młodzieżowej. Tenisistka stołowa z Jarosławia znalazła się wśród najlepszych juniorek z Europy i została rozstawiona z numerem 10. Rywalkami Anny będą: Rumunki – Elena Zaharia, Ioana Singeorzan, Luciana Mitrofan, Chorwatka Hana Arapović, Niemki Naomi Pranjković i Mia Griesel, Portugalka Matilde Pinto, Francuzka Lucie Mobarek i Belgijka Sara Devos.
System rozgrywek zakłada grę „każda z każdą”, więc A. Brzyska rozegra spotkania z każdą z wymienionych zawodniczek. Tzw. system ligowy pozwoli ustalić na podstawie tabeli końcową kolejność.
Warto dodać, że drugą rezerwową pingpongistką na liście startowej jest Zuzanna Wielgos, z którą A. Brzyska kilka dni temu zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 w deblu.
Nim dojdzie do rywalizacji we Francji, A. Brzyska zagrała w Białymstoku w 1. Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. Wśród mężczyzn zaprezentował się 16-letni zawodnik Oxynet Jarosław Alan Kulczycki.
Oboje rozegrali łącznie 13 pojedynków singlowych, z których wygrali aż 8. Na największą uwagę zasługuje zwycięstwo A. Brzyskiej w ostatnim swoim meczu z Pauliną Krzysiek 3:1 (4, 10, -9, 7). W końcu to zawodniczka, która została powołana do reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata i już wkrótce zagra w chińskim Chengdu.
Wygrana Anny pokazuje jak duże umiejętności już posiada i jaki potencjał ma tenisistka stołowa z Jarosławia. W rundzie grupowej 1. GPP Seniorów w Białymstoku A. Brzyska pokonała Dominikę Wołowiec 3:2 (5, 3, -1, -9, 10), Annę Kubiak 3:0 (4, 8, 8) i Dagmarę Wierzbicką 3:0 (3, 7, 6), a przegrała tylko z Zuzanną Gaworską 1:3 (-10, -10, 10, -7). Później w 1/8 finału uległa doświadczonej Magdalenie Sikorskiej 1:4 (9, -6, -7, -4, -6).
Od eliminacji w Grand Prix Polski uczestniczył Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław). W pierwszej części zawodów spisał się znakomicie i w świetnym stylu awansował do turnieju głównego. Wygrał z Szymonem Sporkiem 3:0 (10, 11, 4) i Arturem Słomką 3:0 (6, 4, 4), co dało mu 1. miejsce w grupie. W rundzie pucharowej pokonał Błażeja Warpasa 3:0 (8, 5, 6) i następnie grał z Kacprem Petasiem. Pingpongista klubu Oxynet, który jest wypożyczony z Dojlid Białystok, triumfował 3:1 (-10, 10, 6, 7).
W głównej drabince zawodnik Oxynetu przegrał z Konradem Kulpą 0:3 (-7, -5, -5), Łukaszem Wachowiakiem 1:3 (-4, -9, 8, -8) i Jakubem Stecyszynem 2:3 (10, 8, -4, -9, -11). Najbardziej doświadczony jest pierwszy z wymienionych, były wicemistrz Polski w singlu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze