Reklama

Anna Brzyska zagra w Europe TOP 10!

17-letnia Anna Brzyska ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zagra w niezwykle prestiżowym turnieju – Europe TOP 10 we Francji. Zawodniczka PKS Kolpinga wystąpi w kategorii juniorek U-19. Impreza odbędzie się od 30 września do 2 października br.

To będzie absolutny debiut A. Brzyskiej w tak wielkiej międzynarodowej imprezie młodzieżowej. Tenisistka stołowa z Jarosławia znalazła się wśród najlepszych juniorek z Europy i została rozstawiona z numerem 10. Rywalkami Anny będą: Rumunki – Elena Zaharia, Ioana Singeorzan, Luciana Mitrofan, Chorwatka Hana Arapović, Niemki Naomi Pranjković i Mia Griesel, Portugalka Matilde Pinto, Francuzka Lucie Mobarek i Belgijka Sara Devos.
System rozgrywek zakłada grę „każda z każdą”, więc A. Brzyska rozegra spotkania z każdą z wymienionych zawodniczek. Tzw. system ligowy pozwoli ustalić na podstawie tabeli końcową kolejność.

Warto dodać, że drugą rezerwową pingpongistką na liście startowej jest Zuzanna Wielgos, z którą A. Brzyska kilka dni temu zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 w deblu.

Reklama

Przetarcie w 1. Grand Prix Polski Seniorek

Nim dojdzie do rywalizacji we Francji, A. Brzyska zagrała w Białymstoku w 1. Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. Wśród mężczyzn zaprezentował się 16-letni zawodnik Oxynet Jarosław Alan Kulczycki.

Oboje rozegrali łącznie 13 pojedynków singlowych, z których wygrali aż 8. Na największą uwagę zasługuje zwycięstwo A. Brzyskiej w ostatnim swoim meczu z Pauliną Krzysiek 3:1 (4, 10, -9, 7). W końcu to zawodniczka, która została powołana do reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata i już wkrótce zagra w chińskim Chengdu.

Reklama

Wygrana Anny pokazuje jak duże umiejętności już posiada i jaki potencjał ma tenisistka stołowa z Jarosławia. W rundzie grupowej 1. GPP Seniorów w Białymstoku A. Brzyska pokonała Dominikę Wołowiec 3:2 (5, 3, -1, -9, 10), Annę Kubiak 3:0 (4, 8, 8) i Dagmarę Wierzbicką 3:0 (3, 7, 6), a przegrała tylko z Zuzanną Gaworską 1:3 (-10, -10, 10, -7). Później w 1/8 finału uległa doświadczonej Magdalenie Sikorskiej 1:4 (9, -6, -7, -4, -6).

Od eliminacji w Grand Prix Polski uczestniczył Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław). W pierwszej części zawodów spisał się znakomicie i w świetnym stylu awansował do turnieju głównego. Wygrał z Szymonem Sporkiem 3:0 (10, 11, 4) i Arturem Słomką 3:0 (6, 4, 4), co dało mu 1. miejsce w grupie. W rundzie pucharowej pokonał Błażeja Warpasa 3:0 (8, 5, 6) i następnie grał z Kacprem Petasiem. Pingpongista klubu Oxynet, który jest wypożyczony z Dojlid Białystok, triumfował 3:1 (-10, 10, 6, 7).

W głównej drabince zawodnik Oxynetu przegrał z Konradem Kulpą 0:3 (-7, -5, -5), Łukaszem Wachowiakiem 1:3 (-4, -9, 8, -8) i Jakubem Stecyszynem 2:3 (10, 8, -4, -9, -11). Najbardziej doświadczony jest pierwszy z wymienionych, były wicemistrz Polski w singlu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama