Reklama

Anna Kicińska ze złotem, Patryk Panyło ze srebrem Halowych Mistrzostw Polski U-20!

Podopieczna Leszka Wojciechowskiego, wielokrotna już medalistka największych imprez w Polsce i Europie w kategoriach młodzieżowych, Anna Kicińska w pchnięciu kulą oraz podopieczny Marka Radochońskiego, robiący błyskawiczne postępy, Patryk Panyło w skoku wzwyż zostali medalistami Halowych Mistrzostw Polski U-20. Oboje to młodzi lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5” Przemyśl, prowadzonego przez prezesa Krzysztofa Sugiera. Gratulujemy!

Halowe Mistrzostwa Polski w dwóch kategoriach wiekowych – U-18 i U-20 odbyły się od 9 do 11 lutego br. w KGHM Ślęza Arenie we Wrocławiu. Na starcie w kilkunastu konkurencjach, które możliwe są do rozegrania w hali (bez m.in. rzutu młotem czy dyskiem, w którym – być może Anna Kicińska raz jeszcze stanęłaby na podium – przyp. aut.) stanęło łącznie ponad 1 tys. 200 młodych zawodników.

Na starcie nie mogło zabraknąć młodych lekkoatletów UKS „Tempo 5” Przemyśl. Wśród nich jedna z gwiazd imprezy, reprezentantka Polski – Anna Kicińska. Wielokrotna już medalistka mistrzostw Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem tak w hali, jak i na otwartym stadionie. Tak w Polsce, jak i w Europie. Wśród nich dwójka skoczków wzwyż – Patryk Panyło i Patryk Pelc, który w ciągu kilku miesięcy pod okiem M. Radochońskiego zrobili wielkie postępy, a ich rekordy życiowe są powyżej 2 m. Wśród nich jeden z najszybszych płotkarzy w kategorii U-20 w Polsce, legitymujący się 8. wynikiem w kraju Emmanuel Czuba. Piątym był utalentowany Bartłomiej Kulpiński, który wystartował w biegu na 200 m.

Reklama

Medaliści

Anna Kicińska rywalizację w 16-osobowym finale rozpoczęła spokojnie. Kapitalną próbę miała w 5. kolejce. Pchnęła na 13.98 m, poprawiając swój rekord życiowy! Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych Halowych Mistrzostwach Polski U-20 w Rzeszowie A. Kicińska w pchnięciu kulą zdobyła srebrny medal z wynikiem 13,28 m.

Srebrny medalista HMP U-20 w skoku wzwyż Patryk Panyło. Fot. Michał Kędzierski

Patryk Panyło był najmłodszym w finałowej stawce skoczków wzwyż U-20. Dopiero 16 grudnia br. skończy… 18 lat! Konkurs rozpoczął od 185 cm. Pokonał poprzeczkę bez problemów. Skakał jak natchniony do wysokości 206 cm, pomylił się tylko raz! W pierwszej próbie strącił na 197 cm, ale w drugiej było już wszystko w porządku. 203 cm pokonał w pierwszej, podobnie jak Kacper Włodarczyk (MKS Pułtusk). Tyle, że ten ostatni nie skoczył 200 cm (zrzutka w pierwszym skoku), przenosząc dwie próby na 203 cm. A to oznaczało, że Patryk Panyło został srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski U-20! Przypomnijmy, że w lipcu ub.r. Patryk został wicemistrzem Polski U-18 na otwartym stadionie.

Reklama

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama