Reklama

Archidiecezjalne i powiatowe dziękczynienie za plony [ZDJĘCIA]

30/08/2018 15:30

Blisko 50 delegacji z całego regionu, misternie przygotowane wieńce, jarmark, uroczysta msza, zebrane tłumy i patronat prezydenta oraz reprezentujący władze wszystkich szczebli goście – tak święto plonów obchodzili rolnicy w jarosławskiej kolegiacie.

26 sierpnia w Jarosławiu odbyły się XXXV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej oraz Dożynki Powiatu Jarosławskiego. W tym roku gospodarzami wydarzenia byli: Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Przemyskiej, Parafia pw. Bożego Ciała w Jarosławiu oraz powiat jarosławski.[paywall]

Impreza rozpoczęła się w niedzielne przedpołudnie na placu przed kolegiatą. Tutaj przyjmowano delegacje rolników z całej południowo-wschodniej części Podkarpacia. Jarosławskie gminy powitały swoich gości podczas przygotowanego przez nie jarmarku produktów regionalnych. W samo południe rozpoczęło się przygotowanie do najważniejszego  punktu obchodów: mszy świętej. To wtedy odczytano listy skierowane do rolników przez najważniejsze osoby  w państwie: prezydenta RP Andrzeja Dudę, wicepremier Beatę Szydło, premiera Mateusza Morawieckiego.

Reklama

Starości dożynkowi Katarzyna Jamrozik z Hawłowic i Stanisław Socha z Sośnicy mieli okazję gościć na dożynkach, oprócz rzeszy rolników, także znamienite osobistości. Na uroczystościach obecni byli: marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, senator Mieczysław Golba oraz posłowie Anna Schmidt-Rodziewicz i Mieczysław Kasprzak. Władze województwa podkarpackiego reprezentował Piotr Pilch, zaś wojewodę podkarpackiego dyrektor generalny Marcin Zaborniak. Gospodarzem dożynek był starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, a ratusz reprezentował Waldemar Paluch. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa, samorządów, służb i formacji mundurowych, instytucji, urzędów i organizacji.

Po uroczystej mszy, której przewodniczył bp Adam Szal, zagrała orkiestra dęta z Rokietnicy.

W trakcie uroczystości biskup poinformował również o zakończeniu posługi przez ks. Kazimierza Kaczora, który pełnił funkcję duszpasterza rolników archidiecezji przemyskiej i powierzeniu jej ks. Władysławowi Dubielowi z parafii w Soninie.
Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama