Reklama

Arkadiusz Południak kandydatem Trzeciej Drogi i PSL na fotel prezydenta miasta [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Południak jest piątą osobą, która oficjalnie zakomunikowała, że będzie się ubiegać o fotel prezydenta miasta Przemyśla. Startuje jako kandydat Trzeciej Drogi (Polska 2050 Szymona Hołowni) i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ogłosił to podczas konferencji prasowej na Wzgórzu Zamkowym w Przemyślu.

A. Południak jest członkiem partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Na naszych listach będą jednak w większości osoby bezpartyjne. Chcieliśmy, aby była to grupa społeczników i myślę, że się nam to udało. Kiedy kandydowałem w wyborach parlamentarnych, powtarzano mi, żebym się zajął Przemyślem, bo w nim potrzeba nowych ludzi, świeżej krwi. Miasto potrzebuje zmian. Podjąłem więc to wyzwanie

– powiedział.

Wykorzystanie rekreacyjnego i turystycznego potencjału miasta to jeden z ważniejszych celów.

– Przez lata się o tym mówi, przez lata niewiele się w tym kierunku robi. Miasto musi wyjść do Polski. Słowem: mniej koncertów, więcej promocji tam, gdzie będą z tego korzyści. Innym z głównych punktów naszego programu będzie absolutna reforma transportu publicznego w mieście, budowa dróg rowerowych, stworzenie zielonego miasta, bo w tym zakresie mamy ogromne zaległości. Nasze miasto ma huczeć od śpiewu ptaków!

Reklama

– stwierdził[paywall].

„Mieszkańcy mają być gospodarzami miasta!” – to jedno z haseł, które także będzie przyświecać A. Południakowi. – Jeśli ludzie czują, że mają na coś wpływ, lepiej się im żyje. Po prostu. Niestety, w Przemyślu mamy z tym spory problem. Dopracowania wymaga także część pod nazwą gospodarka i inwestycje. Nie czarujmy się: kiedy politycy opowiadają, że stworzą miejsca pracy, to mam bardzo mieszane uczucia. To nie politycy tworzą miejsca pracy, a przedsiębiorcy. A władze miasta są od tego, aby tym ostatnim stworzyć odpowiedni klimat i dać im narzędzia i możliwości – powiedział.

Reklama

A. Południak stwierdził, że doskonale zdaje sobie sprawę, że nie powstrzyma odpływu młodych ludzi, którzy chcą się dalej kształcić, ale: – Chciałbym zbudować takie miasto, do którego chciałoby się wrócić, aby tu wychowywać swoje dzieci. Przemyśl musi mieć także znacznie bardziej rozbudowaną ofertę dla seniorów. Miasto musi być dla nich przyjazne. A jeśli na przykład powstanie uzdrowisko we Fredropolu, będzie to znacznie łatwiejsze.

 

Arkadiusz Południak ma 40 lat. Jest przemyślaninem. Studiował politologię ze specjalnością samorządową oraz zarządzanie finansami. Był szefem przemyskiego biura związanego z Unią Wolności wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego , Janusza Onyszkiewicza. Od wielu lat uczestniczy w życiu politycznym miasta. Zajmuje się także m.in. działalnością społeczną i charytatywną.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/02/2024 19:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama