W Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu czynna jest wystawa „Return to Przemyśl”, zorganizowana w ramach projektu „Artyści bez granic”. Autorkami są cztery artystki z Hiszpanii i Holandii.
Sandra Kruisbrink, Roser Sales Nougera, Rosa Tarruella i Antònia Vilà po raz pierwszy w Polsce spotkały się w 1993 roku na plenerze w Słonnem. Teraz, po latach, na zaproszenie galerii znów przyjechały do Przemyśla ze wspólną wystawą. – Cieszymy się [paywall] z tego, że mogłyśmy znowu spotkać się w miejscu dla nas szczególnym, bo wtedy, pracując na plenerze nad uroczym Sanem, zgłębiałyśmy specyfikę tego regionu, jego kulturę i krajobraz. Z tamtego pleneru każda z nas przywiozła szkice, gotowe prace i fotografie, czyli materiał, jaki inspiruje każdego artystę. To ponowne spotkanie jest zatem okazją do odnowienia ważnych więzów z ludźmi i przestrzenią tego miejsca, bez zapominania o ponownym spojrzeniu na istotny punkt odniesienia – rzekę San – tak powrót skomentowała Antònia Vilà. Wśród prac eksponowanych na wystawie są takie, których inspiracją był plener sprzed 23 lat, a także zupełnie współczesne, nienawiązujące bezpośrednio do Słonnego. Wszystkie łączy to, że powstały na papierze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze