Reklama

Aruna w ćwierćfinale w Goa

Zawodnik KSTS Oxynet Jarosław Quadri Aruna dotarł do ćwierćfinału prestiżowych zawodów WTT Star Contender Goa’2024 w Indiach.

Po wygranej w 1. rundzie z Niemcem Ruwenem Filusem 3:0 (8, 10, 7), w 1/8 finału pokonał Francuza Alexisa Lebruna 3:1 (8, -8, 10, 8). W ćwierćfinale Q. Aruna przegrał z innym Francuzem, „złotym dzieckiem” europejskiego tenisa stołowego Felixem Lebrunem 0:3 (-4, -6, -10). W nagrodę zawodnik Oxynetu zdobył 2 tys. 500 euro i 105 punktów do rankingu ITTF. Nigeryjczyk z portugalskim paszportem od tego sezonu gra w jarosławskim klubie prowadzonym przez prezesa Kamila Dziukiewicza.

W Indiach wystąpili także inni tenisiści stołowi Oxynetu Chorwat Andrej Gacina i Słowak Lubomir Pistej. Ten pierwszy wygrał z Hindusem Harmeetem Desaiem 3:2 (11, -9, 9, -8, 6), a następnie przegrał z mistrzem Europy naturalizowanym Niemcem Qiu Dangiem 2:3 (9, -9, -12, 7, -4). Nie powiodło się i Słowakowi L. Pistejowi, który na dzień dobry w imprezą uległ innemu naturalizowanemu Niemcowi Ruwenowi Filusowi 1:3 (-6, 10, -6, -9).

Reklama

Kulczycki w czołówce

Występujący w barwach jarosławskiego Oxynetu Alan Kulczycki zajął miejsca od 5. do 8. w Grand Prix Polski Seniorów. Turniej odbył się w Zielonej Górze. Uczeń SMS Jarosław zwyciężył aż w 5 z 6 pojedynków. 17-latek wygrał w grupie eliminacyjnej z doświadczonym Jarosławem Tomickim 3:1, Adrianem Spychałą 3:1, Piotrem Klimkiem 3:1 i Tomaszem Taborem 3:0. W 1/8 finału pingpongista Oxynetu pokonał Łukasza Sokołowskiego 4:1. W ćwierćfinale wciąż junior był bardzo blisko pokonania cztery lata starszego od siebie Michała Małachowskiego. Prowadził 3:1, ale niestety przegrał trzy kolejne sety i ostatecznie poniósł porażkę 3:4 (5, -11, 4, 3, -5, -5, -6).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama