Zawodnik KSTS Oxynet Jarosław Quadri Aruna dotarł do ćwierćfinału prestiżowych zawodów WTT Star Contender Goa’2024 w Indiach.
Po wygranej w 1. rundzie z Niemcem Ruwenem Filusem 3:0 (8, 10, 7), w 1/8 finału pokonał Francuza Alexisa Lebruna 3:1 (8, -8, 10, 8). W ćwierćfinale Q. Aruna przegrał z innym Francuzem, „złotym dzieckiem” europejskiego tenisa stołowego Felixem Lebrunem 0:3 (-4, -6, -10). W nagrodę zawodnik Oxynetu zdobył 2 tys. 500 euro i 105 punktów do rankingu ITTF. Nigeryjczyk z portugalskim paszportem od tego sezonu gra w jarosławskim klubie prowadzonym przez prezesa Kamila Dziukiewicza.
W Indiach wystąpili także inni tenisiści stołowi Oxynetu Chorwat Andrej Gacina i Słowak Lubomir Pistej. Ten pierwszy wygrał z Hindusem Harmeetem Desaiem 3:2 (11, -9, 9, -8, 6), a następnie przegrał z mistrzem Europy naturalizowanym Niemcem Qiu Dangiem 2:3 (9, -9, -12, 7, -4). Nie powiodło się i Słowakowi L. Pistejowi, który na dzień dobry w imprezą uległ innemu naturalizowanemu Niemcowi Ruwenowi Filusowi 1:3 (-6, 10, -6, -9).
Występujący w barwach jarosławskiego Oxynetu Alan Kulczycki zajął miejsca od 5. do 8. w Grand Prix Polski Seniorów. Turniej odbył się w Zielonej Górze. Uczeń SMS Jarosław zwyciężył aż w 5 z 6 pojedynków. 17-latek wygrał w grupie eliminacyjnej z doświadczonym Jarosławem Tomickim 3:1, Adrianem Spychałą 3:1, Piotrem Klimkiem 3:1 i Tomaszem Taborem 3:0. W 1/8 finału pingpongista Oxynetu pokonał Łukasza Sokołowskiego 4:1. W ćwierćfinale wciąż junior był bardzo blisko pokonania cztery lata starszego od siebie Michała Małachowskiego. Prowadził 3:1, ale niestety przegrał trzy kolejne sety i ostatecznie poniósł porażkę 3:4 (5, -11, 4, 3, -5, -5, -6).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze