3 września w Zespole Szkół w Hermanowicach miało miejsce Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis. Ogólnopolską akcję publicznej lektury objęła honorowym patronatem para prezydencka.
Wzorem lat ubiegłych szkoła w Hermanowicach włączyła się w Narodowe Czytanie, wierząc, że takie spotkania zwiększają zainteresowanie[paywall] czytelnictwem, przyczyniają się do integracji szkolnej społeczności ze społecznością lokalną, a przede wszystkim są okazją do miłego spędzenia czasu.
Fragmenty dzieła literackiego naszego noblisty czytali zaproszeni goście: Andrzej Huk, wójt gminy Przemyśl, Marek Wasiewicz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Przemyśl, Zbigniew Czerniak, radny gminy Przemyśl, a także rodzice: Elżbieta i Mariusz Sowa, Dorota Ryś, Rafał Laska oraz uczniowie: Piotr Pociask, Paweł Maciejowski i Adrian Kocur.
Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze, dzięki dekoracji, strojom, śpiewom i tańcom. Uwieńczeniem tego wydarzenia była rzymska uczta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze