Reklama

„Ballada o złotym oddziale” [ZDJĘCIA]

W Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich odbył się koncert zespołu C.K. Kapela pod znamiennym tytułem „Ballada o złotym oddziale”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów 161. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Koncert był częścią przedsięwzięcia pt. „Ballada o złotym oddziale – pieśni powstania styczniowego” realizowanego przez Stowarzyszenie Muzyka Dawna w Jarosławiu. Jego założeniem jest odkrywanie i popularyzacja zupełnie nieznanych pieśni powstania, zachowanych w pamięci najstarszych mieszkańców Podkarpacia. Melodie zostały odnalezione przez znawcę śpiewu tradycyjnego Bartosza Gałązkę.

Warto dodać, że realizacja projektu została dofinansowana ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama