Burmistrz Adam Woś wyznaczył nowego sekretarza gminy. Została nim Barbara Matyja. Na stanowisku zastąpiła Jerzego Mazura, który tuż po ubiegłorocznych wyborach samorządowych został wicestartostą przeworskim.
J. Mazur – wieloletni pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie – powołany został na urząd wicestarosty 20 listopada 2018 roku. Zwolnił tym samym stanowisko sekretarza gminy, które obsadzone zostało dopiero w połowie stycznia. Nowym sekretarzem gminy została Barbara Matyja[paywall] , także z sieniawskim urzędem związana od lat. Dotychczas piastowała stanowiska niższego szczebla. Przede wszystkim zajmowała się obsługą rady miejskiej i jej komisji stałych, obsługą organizacyjno-administracyjną spraw będących w gestii burmistrza miasta i gminy Sieniawa i jego zastępcy oraz sprawami kadrowymi i administracyjno-technicznymi, czym zasłużyła sobie na zaufanie burmistrza Wosia i spory awans. – Dała się poznać jako osoba kompetentna, odpowiedzialna oraz sumienna. Z wielkim zaangażowaniem współpracowała z radnymi sieniawskiej rady miejskiej kilku kadencji oraz sołtysami, koordynując działania organu stanowiącego gminy, jak również jednostek pomocniczych. Jestem w pełni przekonany, że pani Barbara Matyja sprawdzi się na tym stanowisku – uzasadnia swój wybór na stornie internetowej UMiG Sieniawa burmistrz Adam Woś.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze