Reklama

Bardzo Młoda Kultura na start

1 lipca br. w samo południe w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się podpisanie umów z beneficjentami tegorocznej edycji programu „Bardzo Młoda Kultura”.

„Bardzo Młoda Kultura” to trzyletni program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury. Obecnie trwa jego trzecia edycja zaplanowana na lata 2023 – 2025. Realizowany jest w całej Polsce przez 11 tzw. operatorów w województwach: lubelskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, podlaskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, lubuskim, podkarpackim i zachodniopomorskim. Wśród głównych celów programu koniecznie trzeba wymienić: rozwój podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze, jej metod edukacyjnych do animowania zmian społecznych, co przyczynia się do kreatywnego, sprawczego i innowacyjnego działania młodzieży czy tez rozwój kompetencji osób dorosłych współpracujących z młodzieżą.

Program adresowany jest m.in. do: instytucji kultury i edukacji, placówek samorządowych, stowarzyszeń, klubów, towarzystw, kół (w tym także kół gospodyń wiejskich), fundacji, związków wyznaniowych, parafii, ośrodków szkolno-wychowawczych (w tym także specjalnych) czy instytucji przyrodniczych i ochrony środowiska[paywall].

Reklama

14 projektów wyróżnionych

Centrum Kulturalne w Przemyślu jest tzw. operatorem (wyłonionym w konkursie) przedsięwzięcia w województwie podkarpackim. Podobnie było w poprzednich dwóch edycjach.

W br. 14 projektów z Podkarpacia otrzymało dofinansowanie w ramach tego programu. Każdy po 11 tys. zł. To (nazwa projektu i autor): „Coolturalny Team” – Irena Szczypek, Chmielnik; „GraMYOKrosno” – Damian Ziemba, Krosno; „Młodzi... Gniewni… Kulturalni” – Anna Kordys, Lubaczów; „BądźMY Razem w Kulturze” – Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz, Nowy Żmigród; „Ta nasza młodość” – Katarzyna Grabka, Nehrybka; „Horyzont” – Małgorzata Leja, Majdan Sieniawski; „Z historią w tle...” – Anna Duliban, Jarosław; „RazeM” – Anna Śliwka, Zarzecze k. Niska; „Kuźnia Inspiracji” – Małgorzata Walaszczyk-Faryj, Dukla; „Dziewczyńskie Centrum (PO)Mocy” – Małgorzata Pacuła, Lubaczów; „Młodzi na czele ZS-owa Akademia” – Anna Śliwa, Lubaczów; „Historią Natchnieni” – Sylwia Grygier, Bircza; „Fotohistorykon” – Joanna Kostkiewicz, Wyszatyce; „Głos Tradycji” – Ewa Grzebień, Jasło.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/07/2024 20:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama