Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie zwycięzcą IV edycji konkursu web.Master w swojej kategorii.
To nie lada sukces, ponieważ w szranki stanęło 600 uczniów ze szkół z całego Podkarpacia. Konkurs podzielono na[paywall] 2 etapy. Pierwszy polegał na uzupełnieniu testu online na specjalnej platformie e-learningowej.
Pozwoliło to wyłonić najlepszą „30” młodych programistów: 15 uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pod koniec marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie w finałowym etapie zmierzyli się oni z zadaniami praktycznymi z zakresu programowania stron internetowych.
Zwycięzcą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Bartosz Słysz z dynowskiego ogólniaka.
– Drugi etap, związany z zadaniami praktycznymi, był dla mnie o wiele łatwiejszy. Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się, gdy potrzebowałem stworzyć ułatwienie do pewnej gry. To był początek, a teraz już wiem, że swoją przyszłość wiążę z branżą IT – mówi uczeń.
W 2. kategorii zwycięzcą został Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Organizatorzy zapewniają, że rywalizacja była zacięta, a poziom umiejętności uczniów z roku na rok jest coraz wyższy. Najlepsi uczestnicy, oprócz nagród, mogą odbyć praktyki lub staż w firmie Ideo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze