Reklama

Bartosz z Dynowa najlepszy na Podkarpaciu

Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie zwycięzcą IV edycji konkursu web.Master w swojej kategorii.

To nie lada sukces, ponieważ w szranki stanęło 600 uczniów ze szkół z całego Podkarpacia. Konkurs podzielono na[paywall] 2 etapy. Pierwszy polegał na uzupełnieniu testu online na specjalnej platformie e-learningowej.

Pozwoliło to wyłonić najlepszą „30” młodych programistów: 15 uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pod koniec marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie w finałowym etapie zmierzyli się oni z zadaniami praktycznymi z zakresu programowania stron internetowych.

Programowanie? Pestka!

Zwycięzcą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Bartosz Słysz z dynowskiego ogólniaka.

– Drugi etap, związany z zadaniami praktycznymi, był dla mnie o wiele łatwiejszy. Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się, gdy potrzebowałem stworzyć ułatwienie do pewnej gry. To był początek, a teraz już wiem, że swoją przyszłość wiążę z branżą IT – mówi uczeń.

W 2. kategorii zwycięzcą został Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Organizatorzy zapewniają, że rywalizacja była zacięta, a poziom umiejętności uczniów z roku na rok jest coraz wyższy. Najlepsi uczestnicy, oprócz nagród, mogą odbyć praktyki lub staż w firmie Ideo. 


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama