Reklama

Bawili się i szczepili – Rodzinny Piknik Zdrowia w Medyce [ZDJĘCIA]

22/07/2021 13:09

Rodzinny Piknik Zdrowia w Medyce zgromadził naprawdę sporo osób. Była okazja do dobrej zabawy dla dzieci i dorosłych, a także porad zdrowotnych i przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19.

Festyn miał się odbyć już kilka tygodni temu, ale niesprzyjająca aura zmusiła Gminne Centrum Kulturalne w Medyce do przełożenia imprezy na inny termin.

W niedzielę, 18 lipca, znów wszyscy z niepokojem patrzyli w niebo, bo i prognozy, i kotłujące się chmury budziły niepokój. Szczęśliwie jednak burze ominęły tę przygraniczną miejscowość, a przelotne opady nie popsuły zabawy.

Na przybyłych czekały konkursy, zabawy dla dzieci i koncerty dla dorosłych. Piknikowi przyświecała też[paywall] idea promocji zdrowia, przede wszystkim szczepień przeciwko Covid-19.

Reklama

– Pierwszy raz w tym roku możemy wreszcie się spotkać, pobawić i po prostu być z sobą, Myślę, że zależy nam wszystkim na tym, żebyśmy nie wpadli w następną falę pandemii, stąd ta akcja promowania szczepień, bo one służą nam wszystkim. Chcemy normalnie żyć w zdrowiu – powiedział wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko.

Podczas pikniku była okazja do zaszczepienia się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson – mobilny punkt zorganizowało Centrum Medyczne „Medyk”. Natomiast porad zdrowotnych udzielał personel Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Była możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i saturacji.

Reklama

– Chyba nikt nie ma większego pragnienia od tego, by żyć zdrowo i długo, dlatego serdecznie zachęcam do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się – mówiła dyrektor szpitala w Przemyślu dr Barbara Stawarz.

– Różne słyszymy opinie, czasem ktoś nie wierzy w szczepienia, czasem ktoś podchodzi bardzo wstrzemięźliwie, bo może nie będzie czwartej fali. Ale żeby tej fali nie było, to musimy być odpowiedzialni za siebie i naszych najbliższych. Wokół nas jest bardzo wiele osób, które mają różnego rodzaju problemy zdrowotne, nie mogą się zaszczepić i dla nich zachorowanie czasem kończy się tragicznie – zwróciła uwagę.

Reklama

B. Stawarz przyznała, że zaszczepienie nie daje 100-procentowej gwarancji tego, że się nie zakazimy, ale przebieg choroby na pewno będzie łagodniejszy, o czym świadczą wszystkie dotychczasowe przypadki. – W tym momencie szczepienie to jedyne wyjście z tej sytuacji – podkreśliła.

Osoby niezaszczepione cały czas mają taką możliwość w przemyskim szpitalu. W punkcie na Monte Cassino dostępne są preparaty firm Pfizer (dwudawkowy) i J&J (jednodawkowy). 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Panicz - niezalogowany 2021-07-22 16:50:57

    Wieś tańczy i śpiewa ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-07-22 21:17:06

    Niesamowite !!! Bawić się i jednocześnie podawać sobie i swoim dzieciom eksperymentalne preparaty, co  woła o SZCZEGÓLNĄ  pomstę do nieba !!!TESTUJĄ PREPARATY NA COVID-19 NA POLSKICH DZIECIACH - WOLNEMEDIA.NET

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2021-07-22 21:30:02

    ''Minęło już 7 miesięcy od ''wyszczepiania'' ludzkości  tzw. szczepionką na  przeciwko Covid 19, czyli niebezpiecznym produktem przynoszącym coraz więcej ofiar. Media zupełnie nie informują o ogromie liczbie zmarłych i wręcz astronomicznej liczbie cierpiących, chorych, często kalek do końca życia; media społecznościowe ocenzurowały jakąkolwiek dyskusję na ten temat, również czysto naukową, a agencje rządowe mające obowiązek obiektywnego prezentowania faktów, albo ukrywają je, albo po prostu bezczelnie kłamią''CZY SZCZEPIONKA NA COVID - 19 ZABIŁY JUŻ W POLSCE 36 000 OSÓB? - WOLNEMEDIA.NET

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama