Rodzinny Piknik Zdrowia w Medyce zgromadził naprawdę sporo osób. Była okazja do dobrej zabawy dla dzieci i dorosłych, a także porad zdrowotnych i przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19.
Festyn miał się odbyć już kilka tygodni temu, ale niesprzyjająca aura zmusiła Gminne Centrum Kulturalne w Medyce do przełożenia imprezy na inny termin.
W niedzielę, 18 lipca, znów wszyscy z niepokojem patrzyli w niebo, bo i prognozy, i kotłujące się chmury budziły niepokój. Szczęśliwie jednak burze ominęły tę przygraniczną miejscowość, a przelotne opady nie popsuły zabawy.
Na przybyłych czekały konkursy, zabawy dla dzieci i koncerty dla dorosłych. Piknikowi przyświecała też[paywall] idea promocji zdrowia, przede wszystkim szczepień przeciwko Covid-19.
– Pierwszy raz w tym roku możemy wreszcie się spotkać, pobawić i po prostu być z sobą, Myślę, że zależy nam wszystkim na tym, żebyśmy nie wpadli w następną falę pandemii, stąd ta akcja promowania szczepień, bo one służą nam wszystkim. Chcemy normalnie żyć w zdrowiu – powiedział wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko.
Podczas pikniku była okazja do zaszczepienia się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson – mobilny punkt zorganizowało Centrum Medyczne „Medyk”. Natomiast porad zdrowotnych udzielał personel Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Była możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i saturacji.
– Chyba nikt nie ma większego pragnienia od tego, by żyć zdrowo i długo, dlatego serdecznie zachęcam do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się – mówiła dyrektor szpitala w Przemyślu dr Barbara Stawarz.
– Różne słyszymy opinie, czasem ktoś nie wierzy w szczepienia, czasem ktoś podchodzi bardzo wstrzemięźliwie, bo może nie będzie czwartej fali. Ale żeby tej fali nie było, to musimy być odpowiedzialni za siebie i naszych najbliższych. Wokół nas jest bardzo wiele osób, które mają różnego rodzaju problemy zdrowotne, nie mogą się zaszczepić i dla nich zachorowanie czasem kończy się tragicznie – zwróciła uwagę.
B. Stawarz przyznała, że zaszczepienie nie daje 100-procentowej gwarancji tego, że się nie zakazimy, ale przebieg choroby na pewno będzie łagodniejszy, o czym świadczą wszystkie dotychczasowe przypadki. – W tym momencie szczepienie to jedyne wyjście z tej sytuacji – podkreśliła.
Osoby niezaszczepione cały czas mają taką możliwość w przemyskim szpitalu. W punkcie na Monte Cassino dostępne są preparaty firm Pfizer (dwudawkowy) i J&J (jednodawkowy).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niesamowite !!! Bawić się i jednocześnie podawać sobie i swoim dzieciom eksperymentalne preparaty, co woła o SZCZEGÓLNĄ pomstę do nieba !!!TESTUJĄ PREPARATY NA COVID-19 NA POLSKICH DZIECIACH - WOLNEMEDIA.NET
''Minęło już 7 miesięcy od ''wyszczepiania'' ludzkości tzw. szczepionką na przeciwko Covid 19, czyli niebezpiecznym produktem przynoszącym coraz więcej ofiar. Media zupełnie nie informują o ogromie liczbie zmarłych i wręcz astronomicznej liczbie cierpiących, chorych, często kalek do końca życia; media społecznościowe ocenzurowały jakąkolwiek dyskusję na ten temat, również czysto naukową, a agencje rządowe mające obowiązek obiektywnego prezentowania faktów, albo ukrywają je, albo po prostu bezczelnie kłamią''CZY SZCZEPIONKA NA COVID - 19 ZABIŁY JUŻ W POLSCE 36 000 OSÓB? - WOLNEMEDIA.NET
Delta to zmutowany wirus najgrozniejszy będzie dla zaczepionych podobnie jest z grypą czas pokaże
Wspomnienia młodej przemyskiej lekarki z czasów pandemii.Back to the PastCzęsto mówią „jak ten czas szybko leci”, a tymczasem widząc nagłówki bardzo wiarogodnych portali na które zaglądam, by mnie jakiś cwaniak, który czyta odstępcze strony, nie zaskoczył pytaniem, bo w końcu należę do elity społecznej, i co „proszę ja Ciebie” czytam, jak mówi moja koleżanka poszukująca wytchnienia w ramionach pewnego naczelnika ekologicznego wydziału? Skończyło się jakieś EURO 2020. Pomyślałam na początku, że pewnie rok temu bukmacherzy mieli problem z transmisją tych fascynujących obrazów ruchomych z przemieszczającym się punktem, zależnym od pozycji nogi, lecz dla dobra wzmacniających się adrenaliną kibiców, zarejestrowali je na serwerach i teraz puszczają, by miłośnicy piłki kopanej odzianej w skórę ekologiczną, mogli bez przeszkód wypić litry piwa, bez skutków ubocznych w postaci narzekania żon domagających się opróżnienia kosza na śmieci i jeszcze stracić na swoich zakładowych marzeniach. Nie zwróciłabym na to uwagi, bo nie interesuję mnie przeszłość, która z dnia na dzień uświadamia mi, że za jakiś czas z tego uśmiechu, którym witam pacjentów, będę mieć kurze stopy pod oczami. Mam jednak dobrą wiadomość, robię codziennie okłady z ogórków odmiany … i tu jej nie wymienię, bo posądzą mnie o kryptoreklamę, ale to działa, zapewniam wszystkich.Otóż moja koleżanka, która działa w ruchu wielopłciowym, zauważyła że ci, którzy lubią kopać, odziani są w jakieś majty do kolan i wystające poza kolana pseudopończochy. A na treningu jak zapewniała, widziała jak kilku z nich miało na piersi dziwne czarne biustonosze, co ją najbardziej uderzyło emocjonalnie. Była tym bardzo zdegustowana gdyż rozumie, że można się wygłupiać i udawać babę, jak się jest chłopem, ale żeby chłop wdziewał czarny biustonosz? Przecież mógł ubrać go w kolorze różowym, z falbankami. Nie próbowałam dyskutować z tymi poglądami, bo w tym czasie mój sąsiad wpadł po cukier i z pozdrowieniami uprzejmie zapytał, czy jestem zaszczepiona, na co odparłam, że tak. Na szczęście nie dociekał kiedy i na co, więc będę mieć spokój do czasu, jak wprowadzą centralną ewidencję zbawiennych iniekcji zapewniających bezproblemowy pobyt w Wałbrzychu oraz uczestnictwo w ociekających mądrością spektaklach z udziałem aktora Artura Barcisia, znanego nam z serialu jakiejś tam TV, jako kanalarz. Cóż, rozpoczęła się epoka szczepionkowa, nie wiem czy lepsza od lodowcowej, ale jakoś to trzeba przetrwać. Mam jednak wrażenie, że co nieco w ludziach zostało jeszcze z epoki kamiennej, bo wypisz wymaluj do niektórych nic nie dociera, jakby byli skałą. I jak tu takich szczepić? Wiertarką udarową? Powyższa treść powstała wyłącznie w wyobraźni autora, który szanując zdanie wszystkich, tym którzy odczytali opisane zdarzenia jako rzeczywiste, zaleca weryfikację swojego stosunku do wiarogodności wszelkich medialnych przekazów.
Wieś tańczy i śpiewa ????
Niesamowite !!! Bawić się i jednocześnie podawać sobie i swoim dzieciom eksperymentalne preparaty, co woła o SZCZEGÓLNĄ pomstę do nieba !!!TESTUJĄ PREPARATY NA COVID-19 NA POLSKICH DZIECIACH - WOLNEMEDIA.NET
''Minęło już 7 miesięcy od ''wyszczepiania'' ludzkości tzw. szczepionką na przeciwko Covid 19, czyli niebezpiecznym produktem przynoszącym coraz więcej ofiar. Media zupełnie nie informują o ogromie liczbie zmarłych i wręcz astronomicznej liczbie cierpiących, chorych, często kalek do końca życia; media społecznościowe ocenzurowały jakąkolwiek dyskusję na ten temat, również czysto naukową, a agencje rządowe mające obowiązek obiektywnego prezentowania faktów, albo ukrywają je, albo po prostu bezczelnie kłamią''CZY SZCZEPIONKA NA COVID - 19 ZABIŁY JUŻ W POLSCE 36 000 OSÓB? - WOLNEMEDIA.NET