W Przemyślu powstaną nowe budynki mieszkalne. Prawdopodobnie powstanie ich ok. 150, co nie do końca zaspokoi potrzeby wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się do rządowego programu Mieszkanie Plus. 6 grudnia br. zastępca prezydenta miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak parafował w tej sprawie list intencyjny.
Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Podpis pod dokumentem ze strony rządowej złożyli pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski oraz pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala[paywall].
Co to oznacza w praktyce? Tę kwestię wyjaśnił wiceminister T. Żuchowski: – Na podstawie podpisanego listu intencyjnego przystąpimy niebawem do działań technicznych. W ciągu ośmiu dni, licząc od 6 grudnia tego roku, musi zostać powołany tak zwany zespół roboczy składający się z przedstawicieli Urzędu Miasta Przemyśla i Krajowego Zasobu Nieruchomości, którzy między innymi: wycenią wartość gruntu, na którym mają powstać mieszkania, przeanalizują aspekty techniczne dotyczące inwestycji – ilości mieszkań i metrażu, uzyskają listę chętnych na te mieszkania, przeliczą, ile mieszkań zostanie sprzedanych po cenach rynkowych i jakie ceny rynkowe możemy w Przemyślu uzyskać, a także, czy i ile lokali usługowych ma się znaleźć w tej lokalizacji. Według ankiety, przeprowadzonej przez przemyski magistrat, chętnych do wykupu mieszkania w ramach programu jest ok. 360 osób. Mieszkań ma powstać ok. 150.
W ramach programu Mieszkanie Plus czynsz każdego roku ustalać będzie rozporządzenie ministra odpowiadającego za budownictwo. Obecnie przypuszczalna wysokość czynszu dla lokali powstałych wynosiłaby 7,57 zł za metr kwadratowy mieszkania w opcji wynajmu oraz ok. 12 zł za metr kwadratowy w przypadku wynajmu z późniejszym dojściem do własności.
W Polsce podobnych dokumentów podpisano już 41. Przemyśl jest pierwszym miastem na Podkarpaciu, które podpisało porozumienie na nowych zasadach: połowa z tych mieszkań, które powstaną w ramach programu, ma być przeznaczona do sprzedaży na wolnym rynku. Reszta będzie wynajmowana długoterminowo z możliwością późniejszego wykupu.
– Na liście osób czekających na mieszkania w naszym mieście widnieje około 400 osób, więc potrzeby są naprawdę duże. Program Mieszkanie Plus to dla nich podwójna szansa, bo po pierwsze powstaną nowe lokale, po drugie – biorąc pod uwagę dochody mieszkańców naszego regionu, które nie należą do najwyższych – czynsz będzie adekwatny do zasobności portfela przemyślan. Słowem: będzie stać ich na jego płacenie. Program Mieszkanie Plus jest nie tylko rozwiązaniem problemu mieszkaniowego, ale daje też możliwość ożywienia lokalnego rynku. Dzięki niemu miejscowe firmy budowlane będą miały nowe zlecenia, a co za tym idzie pracę. Mam nadzieję, że budowa nowych mieszkań spowoduje, że nie będzie się pogłębiał odpływ mieszkańców. Że będzie wręcz przeciwnie. Dzięki temu mieszkańcy chętniej wybiorą zamieszkanie w naszym mieście – powiedział zastępca prezydenta Przemyśla J. Hamryszczak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niezależnie kto politycznie takie programy tworzy, dobra wiadomość dla miasta, gdzie powinno powstać co najmniej 20000 mieszkań, aby miasto zaczęło ponownie żyć
Kiełbada wyborcza wydutkana przez kabana
Wybory idom wielkimi krokami . Jak nie będzie miejsc pracy to po co mieszkania . Dla kogo .
A co z wyjaśnieniem sprawy TW pana Aleksandra Baczyka konsula honorowego Ukrainy w Przemyślu i właściciela firmy Piotruś Pan. Ten człowiek zobowiązał się na łamach prasy ze wyjaśni te sprawę w sadzie ale jak do tej pory cisza. Może Pan Wilgucki zainteresuje się tą sprawą dla dobra społeczności przemyskiej. W celu przypomnienia panu redaktorowi tematu podaję link;http://forum.nowiny24.pl/przemysl-konsul-honorowy-ukrainy-tajnym-wspolpracownikiem-sb-t112631/
Szanowni Redaktorzy , nie bójcie się napisać prawdy , gdzie się podział szpital przy ul. ul. Słowackiego, gdzie jest przychodnia, dlaczego szpital bez długów został zniszczony.
Zamiast przyczyniać się aktywnie do pogłębiania deficytu budżetowego i zadłużenia wewnętrznego, naiwnie oczekując na "cudowne" dary od państwa, lepiej po prostu zmusić się do wytężonej pracy i odłożyć nieco środków na przyszłe lokum wybierając rozsądną opcję np. bezczynszową, co pozwoli sporo zaoszczędzić. Ja opowiedziałem się za ofertą firmy http://www.krawdom.pl/ nad czym i Państwu polecam się zastanowić.
Niezależnie kto politycznie takie programy tworzy, dobra wiadomość dla miasta, gdzie powinno powstać co najmniej 20000 mieszkań, aby miasto zaczęło ponownie żyć
Kiełbada wyborcza wydutkana przez kabana
Wybory idom wielkimi krokami . Jak nie będzie miejsc pracy to po co mieszkania . Dla kogo .