Drugi most na Sanie zostanie zbudowany w ramach rządowego programu. Poinformowała o tym na swoim koncie facebookowym tutejsza posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.
O tym, że przedostanie się do Jarosławia od strony Szówska jest prawdziwą katorgą, wie chyba każdy kierowca w okolicy. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu tworzą się długie kolejki, w których trzeba stać po kilkadziesiąt minut i dłużej. Pojawiła się szansa na to, by ten komunikacyjny problem rozwiązać.
Powstanie drugi most na Sanie[paywall]
Na razie informacje są nader skąpe. Najważniejsza wiadomość jest taka, że drugi most zostanie zbudowany. Rada Ministrów we wtorek, 22 maja, przyjęła rządowy program budowy mostów, w którym ujęty został także Jarosław. Wbrew wcześniejszym sugestiom pojawiającym się w mediach finansowanie budowy mostu ma się odbywać z budżetu centralnego. Pieniądze na inwestycję przekaże minister inwestycji i rozwoju, a fundusze na drogi dojazdowe ma zabezpieczyć marszałek województwa podkarpackiego. Według słów posłanki prace nad mostem w Jarosławiu mają się rozpocząć w pierwszej kolejności, choć nie musi to oznaczać, że wystartują w najbliższym czasie. O budowę mostu na Sanie A. Schmidt-Rodziewicz zabiegała u premiera Mateusza Morawieckiego oraz u ministra Jerzego Kwiecińskiego. Na portalu społecznościowym posłanka dziękowała również Władysławowi Ortylowi, który przedsięwzięcie wsparł wkładem finansowym i pomocą w przygotowaniu projektu. Na razie nie wiadomo, kiedy most powstanie, ani jaki będzie jego przebieg. W dniu ukazania się tego numeru gazety zaplanowana została konferencja prasowa z udziałem posłanki oraz ministra Jerzego Kwiecińskiego, na której padnie więcej szczegółów odnośnie inwestycji.
Nie obyło się też bez kontrowersji politycznych
Znów zaiskrzyło na linii posłanka – burmistrz Waldemar Paluch. Anna Schmidt-Rodziewicz swój wpis opatrzyła postscriptum, w którym napisała: „Panie #Burmistrzu (pisownia oryginalna), wiadomości ws. mostu mógł Pan uzyskać ode mnie – wystarczyło zadzwonić, a nie hejtować i robić kampanię wyborczą wokół tej inwestycji. Poziom Pańskiej wiedzy w tej sprawie odzwierciedla poziom współ- pracy z lokalnym posłem...”. pac
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W Przemyslu natomiast 40 lat nie moga wybudowac przeprawy na ul. Rzecznej z czego 20 lat Choma obiecuje by na koncu oglosic " ze czas wielkich inwestycji się juz skonczyl"...
Czas obietnic się zaczął . Anna obiecała tysiąc mostów, nawet jak wychną rzeki. Nieważne gdzie.
PiS na Podkarpaciu wpadł w panikę bo nic nie zrobili. Przemyśl i Jarosław wyludniają się dramatycznie . Przez trzy lata most nie był potrzebny.najlepiej obiecać przed wyborami, aby nie było klęski ,,ciemny lud to kupi,,
dobra most "bedzie" a co z drogami dojazdowymi?? czy o nich tez była mowa czy tylko o mościehttp://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/art/8518594,most-na-bialogonie-bez-drog-dojazdowych,id,t.htmlhttp://www.tp.com.pl/aktualnosci/most-bez-dojazdow.htmlhttp://radom.wyborcza.pl/radom/56,48201,19405417,most-bez-dojazdu,,10.html
Problem jest taki że PiS ma następne wybory wygraneI już dziś śmiało można to ogłosić
Dopiero po dwóch dniach gazeta informuje o zatwierdzonej budowie drugiego mostu na Sanie Wcześniej tego nie robiliście bo nie był to sukce burmistrza Palucha ? Bo nie był to sukces PSL-u ?Tylko jest to sukces PiS-u
Głupota. Po co na takiej wiosce kolejny most. Autostrada omija już tę dziurę więc sprawa załatwiona.
PISoBOLSZEWIA w dojnym korycie most+ będzie budować je suwerenowi wzdłuż rzek.
Ha ha ha ha ha ha ha a w Przemyślu 40 lat budowali most na Rzecznej a skończyło się na drewnianej rynnie .
Nic nie pomogą wam już żadne mosty o 30 lat z za późno . Z Przemyśla ubyło w przeciągu 10 lat 15 tys ludzi . Zniszczone fabryki , szkoły , przedszkola , brak tanich mieszkań , brak pracy , brak perspektyw . Miasto wymierajacych emerytów .
Ciekawe opcje, podoba mi się to ! http://www.escorts-girls.com/watford-escorts-london.html
:-) Coś więcej na temat?
W Przemyslu natomiast 40 lat nie moga wybudowac przeprawy na ul. Rzecznej z czego 20 lat Choma obiecuje by na koncu oglosic " ze czas wielkich inwestycji się juz skonczyl"...
Czas obietnic się zaczął . Anna obiecała tysiąc mostów, nawet jak wychną rzeki. Nieważne gdzie.