Reklama

Będzie drugi most na Sanie

23/05/2018 20:00

Drugi most na Sanie zostanie zbudowany w ramach rządowego programu. Poinformowała o tym na swoim koncie facebookowym tutejsza posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

O tym, że przedostanie się do Jarosławia od strony Szówska jest prawdziwą katorgą, wie chyba każdy kierowca w okolicy. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu tworzą się długie kolejki, w których trzeba stać po kilkadziesiąt minut i dłużej. Pojawiła się szansa na to, by ten komunikacyjny problem rozwiązać.

Powstanie drugi most na Sanie[paywall]
Na razie informacje są nader skąpe. Najważniejsza wiadomość jest taka, że drugi most zostanie zbudowany. Rada Ministrów we wtorek, 22 maja, przyjęła rządowy program budowy mostów, w którym ujęty został także Jarosław. Wbrew wcześniejszym sugestiom pojawiającym się w mediach finansowanie budowy mostu ma się odbywać z budżetu centralnego. Pieniądze na inwestycję przekaże minister inwestycji i rozwoju, a fundusze na drogi dojazdowe ma zabezpieczyć marszałek województwa podkarpackiego. Według słów posłanki prace nad mostem w Jarosławiu mają się rozpocząć w pierwszej kolejności, choć nie musi to oznaczać, że wystartują w najbliższym czasie. O budowę mostu na Sanie A. Schmidt-Rodziewicz zabiegała u premiera Mateusza Morawieckiego oraz u ministra Jerzego Kwiecińskiego. Na portalu społecznościowym posłanka dziękowała również Władysławowi Ortylowi, który przedsięwzięcie wsparł wkładem finansowym i pomocą w przygotowaniu projektu. Na razie nie wiadomo, kiedy most powstanie, ani jaki będzie jego przebieg. W dniu ukazania się tego numeru gazety zaplanowana została konferencja prasowa z udziałem posłanki oraz ministra Jerzego Kwiecińskiego, na której padnie więcej szczegółów odnośnie inwestycji.

Nie obyło się też bez kontrowersji politycznych
Znów zaiskrzyło na linii posłanka – burmistrz Waldemar Paluch. Anna Schmidt-Rodziewicz swój wpis opatrzyła postscriptum, w którym napisała: „Panie #Burmistrzu (pisownia oryginalna), wiadomości ws. mostu mógł Pan uzyskać ode mnie – wystarczyło zadzwonić, a nie hejtować i robić kampanię wyborczą wokół tej inwestycji. Poziom Pańskiej wiedzy w tej sprawie odzwierciedla poziom współ- pracy z lokalnym posłem...”. pac

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    XXX - niezalogowany 2018-05-23 23:02:22

    :-) Coś więcej na temat?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    LEGIA - niezalogowany 2018-05-23 23:30:04

    W Przemyslu natomiast 40 lat nie moga wybudowac przeprawy na ul. Rzecznej z czego 20 lat Choma obiecuje by na koncu oglosic " ze czas wielkich inwestycji się juz skonczyl"...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JKS - niezalogowany 2018-05-23 23:51:34

    Czas obietnic się zaczął . Anna obiecała tysiąc mostów, nawet jak wychną rzeki. Nieważne gdzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama