Niezagospodarowany fragment zmodernizowanej części Zielonego Rynku w Przemyślu wreszcie nie będzie świecić pustkami. Starania Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej przyniosły efekt.
Decyzję o możliwości ustawienia ławek i handlu z nich na niemal połowie zmodernizowanej części Zielonego Rynku podjęli podczas sesji (30 kwietnia br.) przemyscy radni.Prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski wielokrotnie postulował o zagospodarowanie tego miejsca, z korzyścią zarówno dla handlujących, jak i miasta, które mogłoby czerpać dodatkowe wpływy z najmu ławek i poboru opłaty targowej.
Handel w tzw. „starej” części Zielonego Rynku odbywać się będzie bez zmian. W nowej zamontowanych zostanie ponad 30 ławek handlowych na tzw. sprzedaż okazjonalną przede wszystkim płodów rolnych. Możliwość handlu tego typu asortymentem będzie odbywać się od 1 marca do 31 października. Od 1 grudnia do 15 stycznia natomiast miejsce to przeznaczone zostanie na sprzedaż choinek i żywych ryb. Od lat zdarza się, że na i wokół targowiska stoją handlowcy, czasami przypadkowe osoby, nie mający stałych miejsc handlowych, oferujący produkty z… ziemi. Ustawienie ławek – zdaniem władz miasta – powinno przyczynić się do utrzymania czystości i porządku w tych miejscach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Taaaaa już to widzę. Na początku będzie ławeczka, stoliczek. Przy deszczu przydałoby się nakrycie. Więc będzie namiocik, a po dłuższym czasie walnie sobie ktoś budkę... I dalej będzie straszyć.
Taaaaa już to widzę. Na początku będzie ławeczka, stoliczek. Przy deszczu przydałoby się nakrycie. Więc będzie namiocik, a po dłuższym czasie walnie sobie ktoś budkę... I dalej będzie straszyć.