Na remontowanej obecnie ulicy Bielskiego w Przemyślu przejść dla pieszych było tyle, co kot napłakał. Po zakończeniu prac powstanie dodatkowe, niezwykle potrzebne, między zatokami autobusowymi.
Na brak popularnych „pasów” narzekało wielu mieszkańców, zarówno osiedla Rycerskie, jaki i Malawskiego oraz okolicznych domków jednorodzinnych. Odległość między dotychczasowymi przejściami dla pieszych liczona była w setkach metrów, a na tym fragmencie ulicy kierowcy zazwyczaj nie mają[paywall] w zwyczaju ściągać nogi z gazu.
Wspomniani mieszkańcy zwrócili się z prośbą o interwencję do przewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Kamińskiego (PiS), który z kolei poprosił o uwzględnienie ich postulatu prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Interpelacja okazała się skuteczna.
– Ten wniosek podyktowany był tylko i wyłącznie troską o bezpieczeństwo mieszkańców. To oni zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc w tej sprawie. Wykonanie przejścia w dolnej części osiedla, pomiędzy dwoma przystankami komunikacji miejskiej, jest niezbędne – powiedział M. Kamiński.
W odpowiedzi na interpelację prezydent Przemyśla W. Bakun poinformował, że sprawa została omówiona na posiedzeniu Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego.
– Po zasięgnięciu informacji w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu mogę zapewnić, że wnioskowane przejście dla pieszych zostanie wykonane z chwilą zakończenia remontu nawierzchni jezdni i chodników ulicy Bielskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego – powiedział W. Bakun.
Nowe przejście dla pieszych powstanie między dwiema zatokami autobusowymi, naprzeciw sklepu „Piotruś Pan”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nareszcie.Panie Przewodniczacy dziękujemy!
To na nasz Wniosek przewodniczący rady podjął działania . Super w końcu się udało ! Gratulacje!
Nie przepadam za Panem Kamińskim, ale jeśli to jego pomysł a ja tu mieszkam, to czapki z głów dlatego Pana, bo nie mogliśmy się doprosić tego przejścia, a jemu się udało!
No to ci nowina, niebywały sukces sookeczno gospodarczy dla miasta....litości żeby o takich bzdetach pisać...
Do Ja.Nie wkurzaj nas.Właśnie o to chodzi, że zwykła i niby mała sprawa, więc jak to jest, że nie mogliśmy się doprosić.Nijak nie dawało się załatwić.A tu proszę,, można? można!Nie przepadam za PISEM, a tak wogole nie interesuje się polityka, ale Przewodniczący chyba po raz któryś okazał się skuteczny. Jeszcze do wyborów 2 lata więc za wcześnie żeby już wysuwać wnioski, ale na dziś Panie Macieju będziemy na Pana głosować. Bo warto. Brawo!
Nie wpuszczą go drzwiami to wlezie kominem. Taki jest Kamiński.
Nie jestem pewien, czy na niego głosować ale na jego kochanicę napewno nie
M, już sobie daruj. Ten hejt nas już nie bawi.To jego życie.Nas to nie obchodzi. Tobie do garów nikt nie zagląda, to się odczep. Ważne jest dla nas to przejście.
MONIKO, po kukIza ci to przejście na Bielskiego!
Pan Przewodniczący Rady Osiedla na Rycerskim chyba się pomylił jaka pełni funkcję. Nie jest Radnym tylko społecznikiem. Jego polityczne animozje sprzyjające ku Kukizowcom już wywołują śmiech na Osiedlu. Chyba mu się zamarzyło zostać Radnym. Tylko Jureczku z całym szacunkiem ale nie ten wiek i nie te progi za wysokie dla Ciebie. A wiec przestań uprawiać politykę i weź się za to do czego naprawdę Cię wybrali. Rada Osiedla to nie jest poligon do politycznych gierek.
I tak źle, i tak niedobrze! Nie podoba się, nos do anusa!
Tez tu mieszkam i dobrze ,ze mamy to przejscie. Wiem teraz kto pomoze.Tez dziekuje. A Przewodniczacego Zarzadu naszego osiedla nie widze wogole,a kto jest radnym z naszego osiedla,to tez nie wiem.Nie znam Kaminskiego osobiscie ale mam nadzieje ,ze wkrotce poznam. Czlowiek,ktory sie tak spolecznie udziela i dziala 24 h /24 h nie moze miec zycia prywatnego,wiec nie rozumiem tego tematu..Panie Kaminski Pan poprostu jest spolecznikiem,wiec na co Panu ta polityka. Gdyby PIS pana docenial,to juz z ramienia partii powinien Pan dawno zostac Prezydentem.Pozdrawiam
Radny chce przejście nie pytając mieszkańców. Wystarczy zobaczyć jak ludzie chodzą. Bzdurne przejście jak bzdurne progi na Glazera to dzieło radnego kamińskiego!
A może w końcu czas na naprawę ulicy Wołodyjowskiego? najdłuższa ulica w Przemyślu a w najgorszym stanie ,dziura na dziurze nie mówiąc jakie koszty ponoszą kierowcy swoich pojazdów i w jakim wyglądzie są samochody przejeżdżając przez tą ulicę żeby dostać się do do domu.Prosze władze Przemyśla o przejażdżkę ta ulicą od strony ulicy Węgierskiej lub od strony Lipowicy
I slusznie Janie. Ale chyba musisicie jako mieszlancy tej ulicy zlozyc pismo w kancelarii RM i poprostu u Przewodniczacego przedstawic cala sprawe. Mieszkancy naszego osiedla tak wlasnie zrobili.Co dalej to nie wiem,ale moze choc troche zalatac te dziury,bo nie mam pojecia czy ulica ta jest w srodkach Budzetu na ten rok. Nie spijcie tylko ruszcie tylki,a zobaczycie ,ze warto. Nie znam czlowieka,ale z tego co ludzie mowia jeszcze nikt nie odszedl z kwitkiem. Proba nie strzelba. Pozdrawiam
A ja czekam kiedy łaskawie radny Kamiński odpowie na pytania mieszkańców bo minęło już wiele tygodnia a odpowiedzi jak nie ma tak nie ma. To tak traktuje się mieszkańców?
Szanowna redakcjo dajecie zdjęcie że tu będzie przejście a tu jest zjazd do osiedla. HA HA to wam powiedział radny Kamiński ?
Progi zwalniające na Glazera to nic w porównaniu z tymi które powstaną na ul. Bielskiego
Tzw. wyniesione przejścia dla pieszych
Nareszcie.Panie Przewodniczacy dziękujemy!
To na nasz Wniosek przewodniczący rady podjął działania . Super w końcu się udało ! Gratulacje!
Nie przepadam za Panem Kamińskim, ale jeśli to jego pomysł a ja tu mieszkam, to czapki z głów dlatego Pana, bo nie mogliśmy się doprosić tego przejścia, a jemu się udało!