Reklama

Będzie nowe przejście dla pieszych przy Bielskiego

Na remontowanej obecnie ulicy Bielskiego w Przemyślu przejść dla pieszych było tyle, co kot napłakał. Po zakończeniu prac powstanie dodatkowe, niezwykle potrzebne, między zatokami autobusowymi.

Na brak popularnych „pasów” narzekało wielu mieszkańców, zarówno osiedla Rycerskie, jaki i Malawskiego oraz okolicznych domków jednorodzinnych. Odległość między dotychczasowymi przejściami dla pieszych liczona była w setkach metrów, a na tym fragmencie ulicy kierowcy zazwyczaj nie mają[paywall] w zwyczaju ściągać nogi z gazu.

Wspomniani mieszkańcy zwrócili się z prośbą o interwencję do przewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Kamińskiego (PiS), który z kolei poprosił o uwzględnienie ich postulatu prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Interpelacja okazała się skuteczna.

Reklama

– Ten wniosek podyktowany był tylko i wyłącznie troską o bezpieczeństwo mieszkańców. To oni zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc w tej sprawie. Wykonanie przejścia w dolnej części osiedla, pomiędzy dwoma przystankami komunikacji miejskiej, jest niezbędne – powiedział M. Kamiński.

W odpowiedzi na interpelację prezydent Przemyśla W. Bakun poinformował, że sprawa została omówiona na posiedzeniu Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego.

– Po zasięgnięciu informacji w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu mogę zapewnić, że wnioskowane przejście dla pieszych zostanie wykonane z chwilą zakończenia remontu nawierzchni jezdni i chodników ulicy Bielskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego – powiedział W. Bakun.

Reklama

Nowe przejście dla pieszych powstanie między dwiema zatokami autobusowymi, naprzeciw sklepu „Piotruś Pan”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bogdan - niezalogowany 2021-08-16 21:20:21

    Nareszcie.Panie Przewodniczacy dziękujemy! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Romek - niezalogowany 2021-08-16 21:23:14

    To na nasz Wniosek przewodniczący rady podjął działania . Super w końcu się udało ! Gratulacje!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anka - niezalogowany 2021-08-16 21:31:21

    Nie przepadam za Panem Kamińskim, ale jeśli to jego pomysł a ja tu mieszkam, to czapki z głów dlatego Pana, bo nie mogliśmy się doprosić tego przejścia, a jemu się udało! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama