Reklama

Będzie nowy most na Rudawce. Stary zostanie rozebrany

29/07/2021 17:45

Na potoku Rudawka w ciągu drogi krajowej nr 28 w Starej Birczy zostanie wybudowany nowy most. Wykonawcę zadania być może poznamy w przyszłym tygodniu.

Nowy most powstanie w miejscu dotychczasowego, który zostanie rozebrany. Powodem takiej decyzji jest zły stan techniczny istniejącej przeprawy, a w szczególności[paywall] przyczółków.

„Występują nieszczelności dylatacji, przecieki, osady i wykwity na przyczółkach. Ponadto stwierdzono korozję i ubytki materiału urządzeń odwadniających. Istniejący obiekt w stanie obecnym nie spełnia wymogów w zakresie nośności, a szerokości użytkowe są niezgodne z obowiązującymi przepisami” – opisuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Reklama

„Brak realizacji inwestycji oznaczałby dalszą degradację obiektu. Podstawowym celem inwestycji jest więc uniknięcie konieczności wprowadzenia ograniczenia nośności mostu oraz długich i uciążliwych objazdów o dł. ok. 40 km, aż do całkowitego zamknięcia mostu” – argumentuje GDDKiA.

Firmy mogą składać oferty do 30 lipca. Wykonawca będzie miał 13 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac od dnia podpisania umowy, z czego w ciągu 2,5 miesiąca musi wybudować objazd tymczasowy i rozebrać istniejący most.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ze zrozumieniem przemyski obse - niezalogowany 2021-07-30 10:05:01

    A kiedy kolejowy w  Przemyślu, prace miały się rozpocząć w 2019 później w 2020 r, szczęśliwie minęło I  półrocze 21 i nic w temacie, cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie. I jako ciekawski pozytywnie przemyski obserwator widzę i opisuję że jak niemal wszystko w Przemyślu gówno na razie z mostu będzie. Ale skoro ogromne problemy z zardzewiałymi barierkami to co dopiero z  rudym od rdzy mostem. Ale to całe wolna i królewska mieścina. Dlatego most w Rudawce będzi prędzej niż w Przemyślu, brawo Rudawka, choć rozumiem różnice w w wielkości ewentualnej inwestycji. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-07-30 10:26:23

    Nie narzekaj.W Rudawce most należy wymienić ponieważ ciężkie zestawy samochodowe z drewnem wywożonym z Bieszczad może go zwyczajnie zawalić. I stąd ekspresowa inwestycja.A w Przemyślu obecna opcja polityczna jedynie mąci  mówiąc o jakichkolwiek inwestycjach centralnychOstatnie mącenie to obwodnica.Poprzednie mącenie to most kolejowy itd ,itd Mieszkańcy jak na razie dają się nabrac.Ba nawet piszą petycje na Berdyczów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Riposta przemyski obserwator - niezalogowany 2021-07-30 15:23:02

    Hm, nożyce w postaci Judy Tadeusza się odezwały. Prawda to nie narzekanie tylko istota rzeczy. Czekam na nowy most w Przemyślu a ty w Rudawce. I  nie napisałem nigdy i nigdzie że most w Rudawce nie jest potrzebny, ba  pochwaliłem nawet tą inwestycję. Dlatego mój drogi Judo T słowa twoje nie narzekaj są chybione. Pa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama