Reklama

Będzie więcej wojska w Przemyślu?

Z szefostwa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego władze Przemyśla otrzymały odpowiedź na rezolucję, którą radni uchwalili podczas sesji rady miasta 29 marca br.

„Wzmocnienie „ściany wschodniej” to priorytet dla Ministerstwa Obrony Narodowej” – zadeklarował gen. dyw. Anatol Wojtan, autor pisma do prezydenta Roberta Chomy. Nie ma w nim jednak konkretnego zapewnienia o zwiększeniu liczebności wojska.

Podczas wspomnianej sesji przemyscy radni przyjęli jednogłośnie rezolucję w sprawie zwiększenia obecności wojska w Garnizonie Przemyśl. „(...) Rada Miejska w Przemyślu zwraca się z apelem do najwyższych władz państwowych RP oraz kierownictwa MON o znaczące wzmocnienie garnizonu przemyskiego o dodatkowe jednostki wojska. Wobec niestabilnej sytuacji międzynarodowej w Europie Wschodniej oraz faktu, że Przemyśl położony jest wzdłuż zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, uznajemy, że konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań wzmacniających potencjał obronny naszego regionu (...)” – czytamy we wspomnianej rezolucji. Pismo w tej sprawie prezydent Robert Choma przekazał m.in. prezydentowi Polski Bronisławowi Komorowskiemu, premier Ewie Kopacz i ministrowi obrony narodowej Tomaszowi Siemioniakowi.

Będzie nowa formacja i nowy sprzęt?
„(...) 1 października 2014 r. w resorcie obrony narodowej opracowano „Plan wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. W jego ramach trwają prace nad zmianą „środka ciężkości” w kwestii rozmieszczenia potencjału militarnego na terenie kraju (...)” – czytamy m.in. w piśmie. Wśród proponowanych zmian są m.in.: formowanie nowych bądź wzmocnienie struktur formowanych jednostek wojskowych, wzrost potencjału bojowego brygady zmechanizowanej poprzez wyposażenie jej w sprawdzony w warunkach bojowych sprzęt wojskowy. Na koniec pada stwierdzenie, że ze względu na niejawny charakter sprawy, więcej szczegółów na forum publicznym ujawnionych być nie może.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dżordżo - niezalogowany 2015-05-08 22:15:48

    ?!?!?!?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    OZZMAN - niezalogowany 2015-05-08 22:40:01

    GDY ŚWIAT PRZESTANIE SIĘ ZBROIĆ, A WOJSKU ZABRAKNIE ETATÓW, BROŃ ODDAMY DO HUT, A TREPÓW DO DOMU WARIATÓW !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    grthyjk - niezalogowany 2015-05-10 19:23:41

    lepiej zostawić wyszkolonych szeregowych a nie zwalniać ich po 12 latach 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama