Całkiem niedawno urzędnicy w mediach społecznościowych zapytali mieszkańców Radymna, co sądzą o pomyśle utworzenia żłobka w ich miejscowości. Pomysł zyskał akceptację internautów. Poprosiliśmy więc miasto o konkrety.
Jak się okazuje, miasto Radymno pozyskało nieco ponad 814 tys. zł dofinansowania na stworzenie żłobka w ramach rządowego programu Maluch + 2022-2029 oraz dokładnie 601 tys. 920 zł na jego trzyletnie utrzymanie. W nowej placówce opiekę ma znaleźć 20 maluchów z terenu Radymna.
Wiadomość z pewnością ucieszy młodych rodziców, dla których tego typu miejsce stanowi rozwiązanie wielu problemów związanych z godzeniem nowej życiowej roli z pracą zawodową. Nie dziwi więc, że[paywall] o pomyśle pod wpisem na profilu facebookowym miasta wypowiedzieli się pozytywnie, dodając, że to placówka jak najbardziej w mieście potrzebna. Nie zabrakło też uszczypliwości w postaci głosów, że powinna powstać już dawno temu, bo taka potrzeba była artykułowana przez młodych rodziców już wcześniej.
Kilka słów w powyższej kwestii dodał, zapytany przez nas o wspomniany pomysł, burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny.
– Od kilku lat dostrzegamy potrzebę stworzenia żłobka w Radymnie, ale to kosztowne przedsięwzięcie, wymagające nie tylko inwestycji w infrastrukturę, ale także zabezpieczenia środków na dalsze funkcjonowanie. W tym roku udało nam się skutecznie aplikować w programie Maluch +, więc z przyjemnością mogę poinformować, że taki żłobek powstanie – powiedział.
– Będziemy dążyć do tego, aby placówkę uruchomić już jesienią przyszłego roku, ale to bardzo optymistyczny scenariusz. Zgodnie z harmonogramem programu na przygotowanie żłobka mamy czas do roku 2026 – uściślił.
Gdzie miałby funkcjonować żłobek? W tej chwili miasto rozważa kilka lokalizacji, ale pierwszym wyborem jest najniższa kondygnacja budynku przychodni z wejściem od strony ulicy Nadbrzeżnej. Młodym rodzicom nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze