Przemyślanka Bernardyna Banaś, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w szkołach średnich, od września br. na emeryturze, zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Pamiętnik nauczyciela. Powołanie i powinności”.
Konkurs został zorganizowany przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku i Uniwersytet Rzeszowski. Wyniki ogłoszone zostały 14 listopada br. podczas Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Wychowanie – Edukacja – Zdrowie” zorganizowanej przez zakład pedagogiki.
Jak już wspomnieliśmy, B. Banaś ukończyła filologię polską, dwa kierunki studiów podyplomowych oraz obroniła doktorat. Przez ponad trzy dekady pracowała jako nauczycielka języka polskiego w przemyskich szkołach średnich. Od września br. jest na emeryturze. Jest autorką programów nauczania, podręczników, zeszytów ćwiczeń, testów egzaminacyjnych, przewodników dla nauczycieli i scenariuszy lekcji. Jest ekspertką i rzeczoznawcą ministra edukacji narodowej. Popularyzuje sylwetki poetów, pisarzy oraz twórców kultury na łamach regionalnych i ogólnopolskich artykułów prasowych...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 79% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze