Reklama

Bernardyna Banaś z prestiżową nagrodą


Przemyślanka Bernardyna Banaś, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w szkołach średnich, od września br. na emeryturze, zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Pamiętnik nauczyciela. Powołanie i powinności”.


Konkurs został zorganizowany przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku i Uniwersytet Rzeszowski. Wyniki ogłoszone zostały 14 listopada br. podczas Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Wychowanie – Edukacja – Zdrowie” zorganizowanej przez zakład pedagogiki.

Jak już wspomnieliśmy, B. Banaś ukończyła filologię polską, dwa kierunki studiów podyplomowych oraz obroniła doktorat. Przez ponad trzy dekady pracowała jako nauczycielka języka polskiego w przemyskich szkołach średnich. Od września br. jest na emeryturze. Jest autorką programów nauczania, podręczników, zeszytów ćwiczeń, testów egzaminacyjnych, przewodników dla nauczycieli i scenariuszy lekcji. Jest ekspertką i rzeczoznawcą ministra edukacji narodowej. Popularyzuje sylwetki poetów, pisarzy oraz twórców kultury na łamach regionalnych i ogólnopolskich artykułów prasowych...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 79% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/12/2025 11:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości