W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu odbyła się inauguracja działalności II edycji Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.
Akademia utworzona została przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Rzeszów – Przemyśl przy współudziale Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, a działa pod honorowym patronatem ministra edukacji narodowej. – Podstawowym celem jest merytoryczne wspieranie działalności szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza w zakresie: edukacji prawnej, kształtowania praworządnych postaw w szkole i w życiu społecznym, budowy zaufania i szacunku między młodzieżą a organami państwa oraz formacjami i służbami zajmującymi się egzekwowaniem prawa i ochroną bezpieczeństwa – wyliczył dyrektor Zamiejscowego Wydziału Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa Tomasz Dziumak, dyrektor I LO w Przemyślu[paywall].
W trakcie inauguracji II edycji zajęć wykład na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni wygłosił prof. dr hab. Czesław Kłak, dyrektor akademii, dyrektor Kolegium Prawa WSPiA.
Warto dodać, że zajęcia w ramach akademii odbywają się raz w miesiącu, w wymiarze trzech, czterech godzin lekcyjnych. Prowadzone są w formie wykładów i warsztatów przez kadrę naukowo-dydaktyczną WSPiA oraz wysoko kwalifikowanych praktyków współpracujących z uczelnią (m.in. prokuratorów, sędziów czy funkcjonariuszy policji). W Rzeszowie, Przemyślu, Dębicy, Jarosławiu, Jaśle, Krośnie i Łańcucie utworzone zostały Wydziały Akademii z siedzibami w wybranych szkołach. Swój udział w zajęciach zadeklarowało ponad 1000 uczniów z 45 szkół. W Przemyślu są to: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze