Przez cały okres wakacji policjanci prowadzić będą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym.
Przeprowadzane będą kontrole zbiorników wodnych i kąpielisk. Sprawdzany będzie również stan urządzeń na placach zabaw i boiskach sportowych. Policjanci będą kontrolować autobusy przewożące dzieci na kolonie. Zorganizowany zostanie konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży o tej tematyce. W celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku funkcjonariusze policji będą współpracować z instytucjami i służbami porządkowymi. Sprawdzone zostaną wszystkie kąpieliska również te nielegalne.
Skontrolowane zostaną pola namiotowe, biwaki, parkingi, a także drogi dojazdowe do miejsc wypoczynku na terenie całego powiatu. Organizowane będą patrole policyjne. Funkcjonariusze będą wraz z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży czuwać nad ich bezpieczeństwem. Kontrolowany będzie stan techniczny autokarów, oraz trzeźwość kierowców wiozących dzieci na wypoczynek. Z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie zostanie wysłanych dwóch policjantów mających zadbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających w Radawie. Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdu, ewentualne braki w wyposażeniu, oraz czy dzieci są przewożone w prawidłowy sposób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze