Reklama

Bezpłatna nauka pływania trwa. Finał pod koniec czerwca

Możliwość rozpoczęcia nauki pływania od podstaw zyskało 50 uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Zarzecze. Dwie bezpłatne godziny szkolenia w tygodniu realizowane są na basenie w Jarosławiu.

Zajęcia wystartowały w drugiej połowie kwietnia. Objętych zostało nimi 50 uczniów. Rekrutacja chętnych prowadzona była od 30 marca do 12 kwietnia br.

Zainteresowani rodzice musieli złożyć w szkołach  stosowny formularz. Młodzi adepci pływania podzieleni zostali na cztery grupy.

Na jarosławskiej pływalni spotykają się w każdy[paywall] wtorek i środę (z przerwą w pierwszym tygodniu maja). Cały cykl zajęć potrwa 10 tygodni i zakończy się 28 czerwca, a jego założeniem jest wyposażenie najmłodszych w podstawowe umiejętności zapewniające bezpieczeństwo nad wodą.

Jak informują gminni urzędnicy, trening realizowany jest pod okiem fachowych instruktorów, a opiekę w czasie dojazdu dziecina pływalnię sprawują nauczyciele z poszczególnych szkół.

Darmowa nauka pływania ma na celu zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu, która kształtuje charakter, uczy wytrwałości, poprawia kondycję i koordynację ruchową, ale też zapobiega wadom postawy.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Uczymy się pływać”, który z kolei jest pokłosiem zakwalifikowania się gminy do dofinansowania w wysokości 16 tys. zł w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Zajęć Sportowych.

Reklama

Adresowany jest on do uczniów podstawówek klas I – III w całej Polsce i zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.


fot.UG Zarzecze
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama