Możliwość rozpoczęcia nauki pływania od podstaw zyskało 50 uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Zarzecze. Dwie bezpłatne godziny szkolenia w tygodniu realizowane są na basenie w Jarosławiu.
Zajęcia wystartowały w drugiej połowie kwietnia. Objętych zostało nimi 50 uczniów. Rekrutacja chętnych prowadzona była od 30 marca do 12 kwietnia br.
Zainteresowani rodzice musieli złożyć w szkołach stosowny formularz. Młodzi adepci pływania podzieleni zostali na cztery grupy.
Na jarosławskiej pływalni spotykają się w każdy[paywall] wtorek i środę (z przerwą w pierwszym tygodniu maja). Cały cykl zajęć potrwa 10 tygodni i zakończy się 28 czerwca, a jego założeniem jest wyposażenie najmłodszych w podstawowe umiejętności zapewniające bezpieczeństwo nad wodą.
Jak informują gminni urzędnicy, trening realizowany jest pod okiem fachowych instruktorów, a opiekę w czasie dojazdu dziecina pływalnię sprawują nauczyciele z poszczególnych szkół.
Darmowa nauka pływania ma na celu zachęcenie dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu, która kształtuje charakter, uczy wytrwałości, poprawia kondycję i koordynację ruchową, ale też zapobiega wadom postawy.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Uczymy się pływać”, który z kolei jest pokłosiem zakwalifikowania się gminy do dofinansowania w wysokości 16 tys. zł w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Zajęć Sportowych.
Adresowany jest on do uczniów podstawówek klas I – III w całej Polsce i zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze