Reklama

Biblioteka sercem miejscowości – 60 lat istnienia

Skarbnica piśmiennictwa, działająca w Stubnie od 60 lat, świętowała niedawno swój jubileusz.

Miejscem uroczystości zorganizowanej z okazji 60-lecia powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Stubnie była świetlica przy tutejszej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Przybyłych gości przywitała w niej dyrektor Gminnej Placówki Kultury w Stubnie Danuta Ochenduszkiewicz. A byli wśród nich: byli i obecni pracownicy kierowanej przez nią jednostki i zaprzyjaźnionych bibliotek, wierni czytelnicy i sympatycy biblioteki w Stubnie, przedstawiciele lokalnych władz z wójtem gminy Januszem Słabickim na czele. Z okazji święta przygotowano prezentację multimedialną o historii i działalności biblioteki, inscenizację Książka przed sądem w wykonaniu dzieci i młodzieży z Nakła, koncert miejscowego zespołu „Jagodzianki” czy wystawę rękodzieła. Miłym akcentem były też dyplomy i nagrody dla najaktywniejszych czytelników, okolicznościowe statuetki i kwiaty dla byłych już pracownic biblioteki, a także pamiątkowe foldery i zakładki do książek dla wszystkich gości.


Okrągły jubileusz biblioteki zgromadził byłych i i obecnych pracowników instytucji, jej wiernych czytelników i sympatyków oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych bibliotek i lokalnych władz.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości