Skarbnica piśmiennictwa, działająca w Stubnie od 60 lat, świętowała niedawno swój jubileusz.
Miejscem uroczystości zorganizowanej z okazji 60-lecia powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Stubnie była świetlica przy tutejszej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Przybyłych gości przywitała w niej dyrektor Gminnej Placówki Kultury w Stubnie Danuta Ochenduszkiewicz. A byli wśród nich: byli i obecni pracownicy kierowanej przez nią jednostki i zaprzyjaźnionych bibliotek, wierni czytelnicy i sympatycy biblioteki w Stubnie, przedstawiciele lokalnych władz z wójtem gminy Januszem Słabickim na czele. Z okazji święta przygotowano prezentację multimedialną o historii i działalności biblioteki, inscenizację Książka przed sądem w wykonaniu dzieci i młodzieży z Nakła, koncert miejscowego zespołu „Jagodzianki” czy wystawę rękodzieła. Miłym akcentem były też dyplomy i nagrody dla najaktywniejszych czytelników, okolicznościowe statuetki i kwiaty dla byłych już pracownic biblioteki, a także pamiątkowe foldery i zakładki do książek dla wszystkich gości.

Okrągły jubileusz biblioteki zgromadził byłych i i obecnych pracowników instytucji, jej wiernych czytelników i sympatyków oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych bibliotek i lokalnych władz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze