Reklama

Bieg o memoriał bł. ks. Markiewicza już po raz 30. w Pruchniku

Na pruchnickim stadionie w niedzielę, 24 kwietnia, odbył się jubileuszowy, 30. bieg o memoriał bł. ks. Bronisława Markiewicza. To coroczne wydarzenie ma nie tylko przypomnieć sylwetkę patrona miasta i uczcić jego pamięć, ale też tchnąć w mieszkańców sportowego ducha i zachęcić do uczestnictwa w zawodach.

Organizatorzy, by dodatkowo podkreślić wyjątkowość spotkania, zaprosili wszystkich obecnych na stadionie do wspólnego biegu otwarcia, po którym każdy z uczestników otrzymał okolicznościową przypinkę bądź lizaka.

W 12 kategoriach i na 6 dystansach biegów wzięło udział niemal[paywall] 200 zawodników.

Organizatorzy – Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Gmina Pruchnik, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku, parafia rzymskokatolicka w Pruchniku – zadbali, aby nikt nie został bez chociaż symbolicznej nagrody. I tak pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały dyplomami, medalami oraz bonami podarunkowymi.Zawodnicy do 10. miejsca otrzymali dyplomy, a ci, którzy uplasowali się dalej – słodką przekąskę na linii mety.

Imprezę poprowadził Marek Grzesik – jak mówi o sobie – dziennikarz, konferansjer, dobry duch każdej imprezy.


fot.CKSiT Pruchnik
Mieszkańcy Pruchnika i okolic z roku na rok coraz liczniej biorą udział w memoriale.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości