Reklama

Bieganie łączy pokolenia

18/05/2017 14:00

Około 200 uczestników wzięło udział w IV Biegu Pokoleń i III Wyścigu Rowerowym „Junior XC Ostrów”, który w niedzielę, 14 maja, odbył się w Ostrowie. Organizatorami imprezy po raz kolejny byli: Zespół Szkół w Ostrowie, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Ostrowie, a także Stowarzyszenie „ADSUM”.

Podstawowy cel imprezy, czyli popularyzacja biegania jako najprostszej formy sportu, przyświeca organizatorom Biegu Pokoleń od  pierwszej jego edycji. Ponadto impreza jest gminną kontynuacją akcji „Polska Biega”.

Tegoroczną edycję zapoczątkował wyścig „Junior XC Ostrów”. Po zmaganiach rowerzystów na trasę ruszyli biegacze, którzy[paywall] rywalizowali na czterech różnych dystansach: 400 m, 800 m, 1200 m i niespełna 6 km. W grupie uczniów klas I – III szkół podstawowych wśród chłopców najlepszy okazał się Szymon Szymczyszyn, który na mecie zameldował się przed Krystianem Krawczykiem i Natanielem Szedka. Wśród dziewczynek wygrała Martyna Kowlaska przed Mają Bus i Oliwią Czernicką. W rywalizacji na 800 m spośród chłopców z klas IV – VI szkół podstawowych najszybciej na mecie pojawił się Adrian Pempuś, drugi był Mateusz Trojnar, a trzeci Mateusz Materlak. Kategorie dziewcząt na tym dystansie wygrała Julia Szczepanik przed Zuzanną Nizio i Julią Błaszczak.

Reklama


fot.Kamil Krukiewicz

Na dystansie 1200 m najlepszy był Sebastian Siwy, który dobiegł do mety przed Damianem Gręboszem i Kamilem Wąsem. Wśród dziewcząt Klaudia Krawczyk, która zameldowała się na niej przed Patrycją Król i Marceliną Merczakiewicz.

 Po zakończonej rywalizacji młodszych grup na starcie stanęli uczestnicy głównego Biegu Pokoleń. W tej kategorii biegacze rywalizowali na dużo dłuższej, bo liczącej niespełna 6 km trasie, biegnącej wewnętrznymi uliczkami Ostrowa. W biegu bezkonkurencyjny okazał się Damian Kic, który z dużą przewagą wyprzedził Tadeusza Banasia i Tomasza Kucharczyka.  Wśród pań najlepsza była Weronika Klinger, dla której było to kolejne zwycięstwo w Biegu Pokoleń. W dalszej kolejności na mecie zameldowały się Karolina Kosmyk i Renata Pudłowska.

Reklama

Patronat nad imprezą objęli: poseł na Sejm RP Wojciech Bakun, a także wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. 


fot.Kamil Krukiewicz
Kamil Krukiewicz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hjuk - niezalogowany 2017-05-18 16:57:41

    żp zablokowało kometnarze na temat tw Szary dotyczący Baczyka .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mars - niezalogowany 2017-05-18 17:36:02

    ha,ha  niezależność dziennikarska a siedząca u kogo w kieszeni????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama