Reklama

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej rośnie w siłę

30/12/2023 13:00

W środę, 27 grudnia, w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów. BiOSG wzbogacił się o 35 kaprali.

Grupa funkcjonariuszy ukończyła szkolenie podstawowe i podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Akt mianowania na stopień kaprala wręczył każdemu z nich zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Kielar.

W najbliższych dniach nowi kaprale rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej osób trafi na przejścia graniczne w Korczowej (14), Medyce (10) i Krościenku (6). Pozostali będą służyć w placówkach SG w Lubaczowie, Czarnej Górnej i Wojtkowej.

Reklama

Jak przekazała służba prasowa BiOSG:

„Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku przyjęliśmy 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym – 2024 r. planujemy wcielić do służby rekordową w historii BiOSG grupę – 200 osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób)”.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości