W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu zakończył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby. Wzięło w nim udział 70 osób, z czego połowę stanowiły kobiety.
Drugi etap rekrutacji obejmował test z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, podczas której kandydaci mogli zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje[paywall].
– Innymi elementami postępowania na tym etapie jest również badanie psychologiczne, psychofizjologiczne, poprzez wariograf, oraz komisja lekarska. Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów oraz poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzające gwarancję dochowania tajemnicy służbowej, zasilą nasze szeregi
Reklama
– powiedział rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.
To było ostatnie planowane wcielenie do służby w tym roku. Najbliższe odbędzie się w styczniu 2024 r. Zanim rekruci trafią do podkarpackich placówek Straży Granicznej, przejdą jeszcze szkolenie podstawowe oraz podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia SG.
– Nabór do służby w naszym oddziale prowadzony jest w sposób ciągły. W tym roku przyjęliśmy 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym – 2024 r. planujemy wcielić rekordową w historii BiOSG grupę – 200 osób
Reklama
– dodał R. Zakielarz.
Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób). Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie internetowej BiOSG (www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze