Według Wojciecha Błachowicza (PO), Marek Kuchciński (PiS) wykorzystuje państwową spółkę PGE Obrót do kolportowania swoich ulotek wyborczych. W związku z tym przygotował projekt uchwały w sprawie odebrania honorowego obywatelstwa Przemyśla byłemu marszałkowi. Firma PGE Obrót zapewnia, że z ulotkami nie ma nic wspólnego. – To ordynarne kłamstwo – mówi stanowczo jej rzecznik Mariusz Majewski.
Wojciech Błachowicz przypomniał, że klub PO w poprzedniej kadencji sprzeciwiał się nadaniu honorowego obywatelstwa ówczesnemu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu. Radni stali na stanowisku, że samo pełnienie tej funkcji nie jest powodem do nadania takiego tytułu, ponadto [paywall]wskazywali na „niszczenie praworządności i parlamentaryzmu”. Stwierdził, że obecnie „mamy kwas i wstyd” związany z działalnością M. Kuchcińskiego.
Wniosek o pozbawienie tytułu byłego marszałka, W. Błachowicz uzasadnił „ograniczeniem swobody wypowiedzi posłów opozycji i nagminnym odbieraniem głosu, organizowaniem prac sejmu w porach nocnych w celu przyjmowania ‘ustaw na kolanie’ oraz forsowaniem ustaw rujnujących polski system prawny i obarczonych wadami prawnymi”.
Prowadzący obrady wiceprzewodniczący Andrzej Zapałowski sugerował, aby dyskusję na ten temat przenieść na inny termin. Argumentował, że sprawa jest polityczna, a on również startuje w wyborach parlamentarnych i jest mu niezręcznie wyrażać stanowisko w tym temacie.
W. Błachowicz wyjaśniał, dlaczego zdecydował się przedstawić projekt teraz. – Nadużywanie pozycji drugiej osoby w państwie jeszcze nie wygasło – stwierdził.
Kilka dni temu radny otrzymał od PGE Obrót upomnienie za niezapłacony rachunek za prąd. Oprócz tego w przesyłce miała się także znajdować ulotka wyborcza Marka Kuchcińskiego.
– Jeszcze do mnie bezczelnie pisze: „z wyrazami szacunku Marek Kuchciński”. No już po prostu dość takiej bezczelności, czułem się osobiście urażony. W tej sytuacji widzę, że ten pan nie tylko wykorzystywał wszystkie możliwe samoloty, helikoptery, samochody w tym państwie, to jeszcze wykorzystuje, również za moje pieniądze, spółkę Skarbu Państwa – mówił.
Dodał, że jest tak zbulwersowany, że wyłoży wydrukowany projekt uchwały w biurze rady i zachęcił radnych do jej poparcia. Powinniśmy wreszcie zrobić z tym porządek – podkreślił.
Być może więc projekt zostanie poddany pod głosowanie na kolejnej sesji.
Rzecznik prasowy PGE Obrót S.A. Mariusz Majewski zapewnia, że spółka nie ma nic wspólnego z ulotką wyborczą M. Kuchcińskiego. Podkreśla, że PGE nie dołącza do swoich przesyłek żadnych materiałów niezwiązanych z działalnością firmy, a tym bardziej wyborczych, „nawet, gdyby ktoś zaoferował duże pieniądze”. Twierdzi, że jako spółka giełdowa podlegająca dużym restrykcjom i kontrolom, nie może sobie na coś takiego pozwolić.
– Do pana radnego Błachowicza ostatnia korespondencja od nas wyszła 10 września. Jedyne, co otrzymał dodatkowo, to informacja, co wykorzystujemy do produkcji energii, którą sprzedajemy do klientów – wyjaśnia rzecznik PGE Obrót.
– Pan radny ordynarnie kłamie. Mogę sobie pozwolić na tak twarde stwierdzenie, ponieważ mamy na to dowody – mówi stanowczo M. Majewski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mi też PGE przyniosło ulotkę kuchcinskiego
Ty lepiej Panie Błachowicz powiedz gdzie Ty w końcu tak naprawdę mieszkasz. No i druga sprawa czemu ta Platforma w tej Radzie Miasta jest takim dnem. Przecież wy nie istniejecie wielki koalicjant. Śmieszna, wiecznie uśmiechnieta nie wiadomo z czego Pani Przewodnicząca której władza zdecydowanie poszkodziła, i ten tuz wyborczy wiceprezydencik ktory otrzymał w wyborach 17 głosów tylko was pogrążają.
U nas za każdym razem Poczta Polska przynosi. Co wizyta to 2 ulotki, ile można.
Cóż, niedawno Kucciński przylatywał, a teraz przynosi...
"Ty lepiej Panie Błachowicz powiedz gdzie Ty w końcu tak naprawdę mieszkasz."Typowo trepowskie podejście do życia.Kiedyś, gdy "do trepa meldował się np. szer. Błachowicz" przedstawiając problem to trep odpowiadał (bo oczywiście nie pojął w czym rzecz) z groźną miną: za długie włosy macie szeregowy, do fryzjera! Więc dyskutancie "Śmieszek" - nie zrozumiałeś przedstawionego problemu z przekrętami Kuchcińskiego to nie udawaj, że znasz odpowiedź.
Śmieszek to typowy troll pisowski, który patrzy na wszystko ze swojego punktu widzenia.Analizując styl jego pisania na tym forum to zapewne niedoszły vice prezydent, gość który odpowiadał za kampanię Pana Hamryszczaka, niedoszły posiadacz tytułu szlacheckiego nijaki Grześ
Zapewne odpowiedź będzie podobna do tej że samolot i tak leciał, tzn. przecież i tak listy wysyłamy to żeby nie były na pół puste to daliśmy ulotkę...
Można przecież zorganizować zbiórkę ulotek np w Rynku które zaoferowała nam PGE.Wystarczy tylko kilka dużych koszy i po problemie
Cieszmy się że nie zrzuca ulotek z rządowego samolotu.
Bałachowicz..... jeszcze parę dni i będę ryczał z ciebie ze śmiechu jak twoja POstKOmunistyczna banda dostanie baty od wyborców PiS-u
Nie dzbanie PGE tylko listonosz który te śmieci nosi .
A kiedy MPEC przyniesie ulotke o ogrzewaniu? Panie Błachowicz, grzej pan mimo opcji! Kuchcińskiemu już oczka na plakatach zaklejają, panie Błachowicz, grzej pan!
Mi też PGE przyniosło ulotkę kuchcinskiego
Ty lepiej Panie Błachowicz powiedz gdzie Ty w końcu tak naprawdę mieszkasz. No i druga sprawa czemu ta Platforma w tej Radzie Miasta jest takim dnem. Przecież wy nie istniejecie wielki koalicjant. Śmieszna, wiecznie uśmiechnieta nie wiadomo z czego Pani Przewodnicząca której władza zdecydowanie poszkodziła, i ten tuz wyborczy wiceprezydencik ktory otrzymał w wyborach 17 głosów tylko was pogrążają.
U nas za każdym razem Poczta Polska przynosi. Co wizyta to 2 ulotki, ile można.