Reklama

„Bocianada” w Stubnie to już tradycja [ZDJĘCIA]

Sierpień to czas, kiedy odlatują bociany, ale ostatnie wędrujące grupy można obserwować jeszcze we wrześniu. W gminie Stubno boćki żegna się z wyjątkowym sentymentem, bo właśnie tu ptaki te mają swoje coroczne święto. W tym roku na stubnowskiej scenie wystąpiło z tej okazji kilka zespołów. Uczestnicy imprezy bawili się do późnych godzin nocnych, co świadczy o tym, że kolejna edycja wydarzenia była nad wyraz udana.

Stubno to miejscowość, w której bocianów nie brakuje, stąd często przypisuje się mu miano bocianiej stolicy. Władze gminy postanowiły wykorzystać te przyjazne ptaki w celach promocyjnych, dlatego jednym z corocznych, ważnych punktów gminnego kalendarza imprez jest festyn pod nazwą „Bocianada”.

W tym roku, pomimo tego, że prognozy pogody do końca trzymały mieszkańców w niepewności, finalnie aura okazała się[paywall] na tyle łaskawa, że wszystkie punkty „Bocianady 2022” udało się zrealizować w 100 procentach.

Dopisała nie tylko pogoda, ale i sami mieszkańcy, którzy tłumnie stawili się na coroczne wydarzenie organizowane przez wójta gminy Stubno i Gminną Placówkę Kultury w Stubnie, współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Przemyślu i Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Przemyska”.

Jak zwykle gwoździem programu były występy muzyczne. Czas mieszkańcom umilali: Zespól Pieśni i Tańca „Przemyśl”, Młodzieżowy Zespół Wokalny NSF z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oraz członkowie Kapeli „Dynowianie” z Dynowa.

Swój sceniczny, bardzo udany debiut miały „Ale Babki” – zespół działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Stubnie. Panie tak bardzo się postarały, że publiczność raz po raz nagradzała ich sceniczne popisy gromkimi brawami, wyrażając w ten sposób aprobatę dla ich talentu.

Następnie do późnych godzin nocnych uczestników święta bawił zespół „Double Shot” z Barycza.

Oprócz muzycznych atrakcji przygotowano naturalnie także inne aktywności. Maluchy mogły do woli korzystać z dmuchańców i przygotowanych dla nich animacji.

Dorośli z zainteresowaniem oglądali wystawę fotograficzną „Stubno kiedyś”, pozwalającą z nostalgią powrócić do czasów minionych. Przygotowana została ona w ramach projektu „Zachowajmy historyczne dziedzictwo gminy Stubno”, finansowanego ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego.

Oczywiście nie zabrakło smacznych przysmaków lokalnej kuchni, o które zadbały panie z miejscowego KGW, a zainteresowani rękodziełem mogli podziwiać efekty pracy artystycznej lokalnych twórców. Pozostały wspaniałe wspomnienia i oczekiwanie na kolejną edycję bocianiego święta.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama