Reklama

Bogdan Zając Honorowym Obywatelem Jarosławia

06/01/2017 12:30

– Trzeba mieć marzenia. Stawiać sobie cele i wytrwale dążyć do ich realizacji – mówił Bogdan Zając, II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej, odbierając w czwartek, 29 grudnia, tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. Zorganizowana w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Jarosławiu uroczystość zgromadziła liczne grono sympatyków piłkarza i trenera.

Uchwałę o nadaniu tytułu radni podjęli jednogłośnie na sesji rady miasta pod koniec listopada. Wnioskodawcą był Jarosławski Klub Sportowy 1909 z prezesem Witoldem Rogalą.

– W imieniu sympatyków, zawodników oraz działaczy Jarosławskiego Klubu Sportowego 1909 zwracam się z wnioskiem o przyznanie panu Bogdanowi Zającowi tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia”. Pan Bogdan Zając jest rodowitym jarosławianinem, osobą, która w ostatnich latach wykonała niebagatelną pracę na rzecz promocji miasta Jarosławia. Swoją postawą zawsze okazywał przywiązanie do rodzinnego miasta oraz klubu sportowego, w którym się wychował i zdobywał pierwsze sportowe sukcesy. To z Jarosławia startował do swojej kariery sportowej, której zwieńczeniem były występy w reprezentacji Polski oraz gra w europejskich pucharach – uzasadniał prezes JKS.

Bogdan Zając jest rodowitym jarosławianinem. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 1, potem do SP 11, a następnie był uczniem „budowlanki”. Przygodę z piłką rozpoczął w JKS jako młodzik. W jarosławskim klubie dorastał i już jako senior wyruszył na podbój piłkarskiego świata. Grał w europejskich klubach. Był reprezentantem kraju. Dziś pełni rolę drugiego trenera narodowej reprezentacji. 


fot.Roman Kijanka
Ceremonia wręczenia honorowego tytułu zgromadziła wielu jarosławian.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama