Reklama

Boże Ciało w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 30 maja br., w całej Polsce odbyły się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywane Bożym Ciałem. Tradycyjnie głównym punktem obchodów są procesje eucharystyczne ulicami miasta. Nie inaczej było w Przemyślu, uczestniczyły w niej tysiące mieszkańców.

Uroczystości dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W Przemyślu rozpoczęła się od ekumenicznej mszy św. w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abp. Adam Szala. Współcelebrantem był m.in. metropolita przemysko-warszawski obrządku greckokatolickiego abp Eugeniusz Popowycz.

Po eucharystii odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy przy Katedrze Grekokatolickiej św. Jana Chrzciciela, drugi przy kościele oo. Franciszkanów, trzeci przy kościele św. Trójcy, wreszcie czwarty przy świątyni pw. św. Józefa Księży Salezjanów.

Reklama

 

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/05/2024 14:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama