– To nowoczesna placówka, która od dziś stanowi istotne ogniwo na mapie edukacji zawodowej w skali lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej, odpowiadając na potrzeby współczesnego rynku pracy oraz wciąż niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej – powiedział starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz podczas oficjalnego otwarcia, kosztującego ok. 16 mln zł, Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.
Do symbolicznego przecięcia wstęgi doszło 10 grudnia ub. r., a pierwsi słuchacze zasiądą w ławkach za kilka dni. To zdecydowanie najważniejsza w ostatnim czasie inwestycja realizowana przez powiat jarosławski. Partnerami przedsięwzięcia byli Stowarzyszenie Elektryków Polskich w Warszawie i Państwowa Akademią Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu.
Łączny koszt to 16 mln zł, z czego 13 mln zł to dofinansowanie ze środków Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), czyli mówiąc krócej: z Unii Europejskiej, zaś niecałe 3 mln zł to wkład własny powiatu, potrzebny przede wszystkim na wyposażenie placówki. To jeden ze 120 branżowych centrów w całej Polsce w 120 dziedzinach określonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Każde – według zamysłu – ma przyczynić się do zapewnienia wykwalifikowanych kadr, odpowiadających na potrzeby nowoczesnej gospodarki w poszczególnych branżach...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 73% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze